Akcesoria fryzjerskie

Akcesoria fryzjerskie – drobne, ale bardzo ważne wyposażenie salonów fryzjerskich

Akcesoria fryzjerskich obok profesjonalnych kosmetyków są niezbędne do każdego niemal każdego zabieg na włosy. Bez nich praca fryzjera była by ciężka, a wielu usług w salonie urody w ogóle nie można by wykonać. Przykładowo zabieg koloryzacji włosów – poza farbą i oksydantem niezbędne są akcesoria fryzjerskie takie jak miseczki, pędzelki, peleryny, fartuchy, folia aluminiowa, czy rękawiczki jednorazowe. Wydawać by się mogło, że bez jednej małej rzeczy wszystko się uda. Ale niejednokrotnie bywa tak, że gdy zabraknie np. pędzelka nie jesteśmy w stanie wykonać usługi, więc warto się zaopatrzyć we wszystkie akcesoria. Podczas strzyżenia potrzebne są takie akcesoria fryzjerskie jak klipsy i klamry – by odpowiednio podzielić włosy na sekcje. Podobne jest przy modelowaniu włosów. Trwała ondulacja bez wałków i papierków, czy gumek… niemożliwe!

Poznaj akcesoria fryzjerskie, które sprawią, że praca będzie wygodniejsza, a salon fryzjerski zyska nutę luksusu.

Każdy salon fryzjerski wykonuje strzyżenia – niezależnie damskie, czy męskie czynność ta wymaga sprawnej pracy często kilkoma nożyczkami i grzebieniami. Dobrze jest w tym momencie mieć je pod ręką – z pomocą przychodzą tu akcesoria fryzjerskie takie jak przyborniki fryzjerskie. Większe lub mniejsze, ze skóry lub materiałów syntetycznych, klasyczne lub w designerskim stylu – w naszej hurtowni fryzjerskiej wybór jest duży. Korzystając z kabury fryzjerskiej zabieg wykonuje się dużo szybciej, a fryzjer ją noszący zyskuje profesjonalny „look”.

Kolejną kategorią wartą uwagi są walizki i kufry fryzjerskie – szczególnie dla fryzjerów prowadzących salony mobilne, ale także dla tych uczestniczących w warsztatach fryzjerskich. Wszystkie akcesoria fryzjerskie w jednym bezpiecznym miejscu podczas podróży – warto o tym pomyśleć. To nie tylko wygoda i profesjonalizm, ale także spokój wewnętrzny stylisty.

Nie każdy fryzjer przywiązuje uwagę do peleryn fryzjerskich, a powinien. Po pierwsze peleryny zachowane przynajmniej kolorystyczne w stylu salonu zdecydowane poprawiają ogólne wrażenia estetyczne klientów. A to przecież bardzo ważne – zwłaszcza w salonie fryzjerskim. Po drugie te akcesoria fryzjerskie są de facto dla klienta. Mają ochronić jego ubranie przed farbą do włosów, przed kosmetykami, czy przed wbijaniem się ostrzyżonych włosów. Istotne jest więc by te akcesoria fryzjerskie były dobrej jakości i spełniały swoje zadanie.

Główki fryzjerskie, czyli nauka fryzjerstwa.

Każdy kandydat na fryzjera zanim zyska umiejętności fryzjerskie, pewność siebie i przede wszystkim zaufanie klientów ćwiczy na modelach treningowych. Główki fryzjerskie są niezwykle cierpliwe, wyrozumiałe i zawsze zadowolone. Takie to (czasem trudne) zadanie mają te akcesoria fryzjerskie. W naszej hurtowni fryzjerskiej znajdziesz szeroki wybór główek do nauki zawodu fryzjerstwa. Modele główek damskich z włosami naturalnym lub syntetycznymi, blond lub brąz, długimi i krótszymi – wszystko w zależności od ćwiczonej umiejętności. Młodzi barberzy mogą trenować na główkach fryzjerskich męskich – z zarostem lub bez.

Zgodnie z powiedzeniem „diabeł tkwi w szczegółach” warto dbać o takie detale jak akcesoria fryzjerskie. Nie tylko, żeby były dobrej jakości, ale także by wizualnie podnosiły standard salonu, klienci widzą to i doceniają.