Nożyczki fryzjerskie

Nożyczki fryzjerskie, ale tylko profesjonalne

Nożyczki fryzjerskie są głównym narzędziem pracy fryzjera, dlatego bardzo ważne jest aby były idealnie dopasowane do dłoni. Tylko dobrze leżące w dłoni nożyczki fryzjerskie gwarantują precyzję cięcia i komfort pracy. Przy wyborze nożyczek fryzjerskich musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar, kształt i wagę oraz materiały z jakich zostały one wykonane.

Czego oczekują najlepsi styliści i barberzy od nożyczek fryzjerskich?

Nożyczki fryzjerskie muszą zachować ostre krawędzie tnące przez wiele lat – gwarantuje to precyzję strzyżenia. W zależności od upodobań możesz wybrać takie z ostrzem mikroząbkowanym lub nie – czyli ślizgowe. Ponadto nożyczki fryzjerskie powinny być wzbogacone o śrubę regulującą docisk ostrzy podczas strzyżenia włosów. Ważna jest także ergonomia zapewniająca wiele pozycji pracy ręki i kierunków cięcia oraz ostroga podtrzymująca palec a odciążająca dłoń. Leworęczny fryzjer wybiera dokładnie tak samo, ale z oferty nożyczek fryzjerskich typu left. Hurtownia fryzjerska Progress Września to miejsce, gdzie kupisz najwyższej jakości nożyczki dla fryzjera.

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie?

Stojąc przed wyborem nożyczek fryzjerskich warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów, które będą determinowały precyzję cięcia włosów, komfort pracy oraz trwałość nożyczek.

Nożyczki fryzjerskie z nierdzewnej stali hartowanej

Nożyczki fryzjerskie wykonane są przeważnie ze stali hartowanej. Decyduje ona nie tylko o trwałości nożyczek i ich odporności na np. korozję, ale także o ostrości. Różnice we właściwościach nożyczek fryzjerskich wynikają z różnych technologii i temperatur hartowania. Obecnie pokrywa się także nożyczki fryzjerskie laminatem w celu dodania im modnego designu lub powłoką wzmacniającą np. tytanem.

Profesjonalne nożyczki do włosów – typy ostrza

Na rynku dostępne są nożyczki fryzjerskie, których ostrza mają krawędzie wypukłe albo fazowane. W tym przypadku wybór zależy od indywidualnych preferencji fryzjera.

Nożyczki do włosów – rozmiary

5,0” i 5,5” – to mniejsze nożyczki fryzjerskie odpowiednie dla kobiet, dobrze leżą w drobnych dłoniach. To także rozmiar, który pozwala na wykonanie bardziej precyzyjnych cięć. Nożyczki do włosów 6,5” oraz 7” czy nawet 7,5” – to większe nożyczki fryzjerskie, odpowiednie dla mężczyzn i stylistów o dużych dłoniach i palcach. Nożyczki w tym rozmiarze przydadzą się także do cięcia długich włosów.

Podstawowe rozmiary nożyczek fryzjerskich i ich długości w centymetrach:

4,5 cala – 11,5 cm
5 cali – 12,7 cm
5,5 cala – 14,0 cm
6 cali – 15,3 cm
6,5 cala – 16,6 cm
7 cali – 17,8 cm
7,5 cala – 19,1 cm

Waga nożyczek fryzjerskich

Najlepszym wyborem są nożyczki stosunkowo lekkie, praca z nimi będzie o wiele przyjemniejsza. Kciuk nie będzie tak obciążony jak w przypadku cięższych modeli. Obecnie na rynku można znaleźć nożyczki z aluminiowym uchwytem redukującym ich wagę nawet o 1/3.

Kształt nożyczek fryzjerskich

Ergonomia jest w tym przypadku bardzo ważna. Nożyczki muszą mieć taki kształt, żeby fryzjer nie odczuwał przeciążenia nawet po kilku godzinach intensywnej pracy.

Nożyczki fryzjerskie dobrej jakości z gwarancją producenta.

Wybierając nożyczki sugeruj się opiniami doświadczonych fryzjerów i barberów oraz specyfikacją producenta. Jeśli nadal masz wątpliwości doradcy w hurtowni fryzjerskiej Progress Września, chętnie pomogą. Warto skorzystać z fachowych rad. W przypadku niektórych narzędzi producent oferuje dożywotnią gwarancję, dzięki temu zyskujesz pewność co do jakości oferowanych nożyczek. Najlepsze jakościowo nożyczki do włosów są wykonane z polerowanej wysoko gatunkowej stali szlachetnej o najwyższej twardości i bez dodatku niklu. Musisz wiedzieć, że jeżeli stal zawiera nikiel to użytkowanie nożyczek może wywoływać alergię u osób uczulonych (także klientów). Bardzo często zdarza się, że jakość nożyczek idzie w parze z wyższą ceną – pamiętaj jednak, że dobry sprzęt posłuży Ci wiele lat. Inwestycja w dobre nożyczki do włosów zawsze się opłaca!

Jak prawidłowo dbać o nożyczki fryzjerskie?

Każdy fryzjer chciałby, żeby nożyczki do włosów służyły mu jak najdłużej, nie każdy jednak pamięta jak prawidło się z nimi obchodzić. Mowa tu o odkładaniu ich w przypadkowe miejsca, zamiast do specjalnego stojaczka, etui, czy kabury fryzjerskiej. Nie powinno zapominać się o oczyszczeniu nożyczek fryzjerskich po strzyżeniu przy użyciu specjalnej szczoteczki. Naganne jest przystąpienie do kolejnego cięcia z włosami na ostrzach po poprzedniej usłudze. Regularne 2- 3 krople oliwki na ostrza co kilka przyczyni się do ich konserwacji, a tym samym żywotności. Warto także dodać, że nożyczki te służą tylko i wyłącznie do cięcia włosów.