Woski do depilacji

Woski do depilacji

Woski do depilacji to nic innego jak grupa substancji pochodzenia naturalnego lub syntetycznego o dość niskiej temperaturze topienia. Jak przygotować wosk do depilacji? Przed przystąpieniem do depilacji wosk należy dokładnie stopić, aby łatwo rozprowadzał się na skórze i jej nie ciągnął w czasie nakładania. Oczywiście należy uważać, by nie był zbyt gorący. W zależności od sposobu depilacji woskiem możesz użyć podgrzewacza do wosku w roli lub w puszce. Obie te metody wymagają całkowitego rozpuszczenia wosku do stanu płynnego. Warto także wiedzieć, że rodzaj wosku możesz dobrać do rodzaju owłosienia czy skóry. Gdyż niektóre z nich są specjalnie dedykowane do skóry wrażliwej i delikatnej czy nawet do męskiego zarostu. Z pewnością wybór wosku do depilacji może wpłynąć na komfort zabiegu.
Oferta na woski do depilacji, jaką przygotowała hurtownia fryzjerska Progress Września z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

Rodzaje wosków do depilacji:

  • miodowy – wosk do depilacji przeznaczony do skóry normalnej, stosowany do twardych i grubych włosków.
  • arganowy – wosk dla skóry suchej i wrażliwej, wzbogacony o olejek arganowy z właściwościami ochronno – odżywczymi. Stosowany przy każdym rodzaju owłosienia.
  • aloesowy – przeznaczony do skóry wrażliwej i delikatnej z każdym rodzajem owłosienia. Posiada właściwości kojące i łagodzące podrażnienia.
  • różany – stosowany w przypadku skóry wrażliwej na normalne i krótkie włoski. Wosk wzbogacony o olejek różany działa łagodząco na skórę.
  • czekoladowy – wosk do depilacji przeznaczony do skóry skłonnej do podrażnień i wrażliwej jednocześnie z dość mocnymi i twardymi włoskami. Działa łagodząco na skórę.
  • dla mężczyzn – przeznaczony do twardego męskiego zarostu, może być stosowany na różne partie ciała.