Żele do włosów

Żele do włosów, czyli ponadczasowy kosmetyk

Żele do włosów są jednym z najbardziej znanych i popularnych od wielu lat kosmetyków. Mogłoby się wydawać, że wystarczy nałożyć żel na włosy i gotowe. Niestety takie podejście jest mylne i możesz nie stworzyć takiej fryzury jakbyś chciał. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów przed przystąpieniem do stylizacji, by osiągnąć taki efekt jaki pierwotnie sobie wymarzysz. Po pierwsze musisz określić jaki stopień utrwalenia jest niezbędny do uzyskania wykonywanej fryzury. Odpowiednio dobrany żel do włosów może nastroszyć czy przygładzić, jak również zaakcentować wybrane partie włosów. Stopni utrwalenia jest kilka, zaczynając od tych najsłabszych, aż do tych najmocniejszych, które utrzymają włosy w niezmiennej formie nawet na silnym wietrze.

Hurtownia fryzjerska Progress Września oferuje również kilka pozycji w kategorii żele do włosów, które oprócz utrwalenia dają dodatkowy efekt. Może to być nabłyszczenie, czy dodanie objętości włosom lub ich wygładzenie, a także męski zapach. Warto dobrać kosmetyki do stylizacji włosów, tak by wykorzystać w pełni ich potencjał.

Kilka rad odnośnie używania żeli do włosów.

Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chcesz uzyskać, różne typy fryzur wymagają różnych sposobów nakładania żelu na włosy. Jeśli chcesz osiągnąć efekt tzw. mokrej włoszki powinieneś użyć żelu o średnim stopniu utrwalenia i nakładać go na jeszcze wilgotne włosy. Kosmetyk należy delikatnie wmasować we włosy, omijając nasadę, następnie ugniatając stylizujemy włosy. Fryzurę z „ulizanymi włosami” osiągniesz nakładając żel do włosów o wyższym stopniu utrwalenia na włosy zaczesane do tyłu. Musisz to zrobić dokładnie nie omijając żadnego kosmyku żeby uzyskać idealnie wypracowany look. Nakładając żel na włosy wilgotne uzyskać naturalny efekt, a używając mocnego żelu na suche włosy zaakcentujesz wybrane pasma.