Olejki do włosów

Olejki do włosów – czym tak naprawdę są?

Olejki do włosów nadają olśniewającego blasku, zastrzyku nawilżenia i głębokiej pielęgnacji wierzchniej warstwy włosa. Olejowanie włosów w ostatnich latach stało się prawdziwym hitem pielęgnacji. Czym w ogóle są olejki do włosów? Naturalne oleje powstają w wyniku tłoczenia nasion lub orzechów różnego rodzaju produktów, mogą to być orzechy makadamia, nasiona czarnuszki, orzechy drzewa arganowego. Wyróżniamy dwa rodzaje tłoczenia – na zimno lub na ciepło w zależności od surowców. Musisz wiedzieć, że w zależności od potrzeb i porowatości włosów inny olejek będzie im bardziej służył.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Każdy kto słyszał o olejowaniu włosów nie raz zastanawiał się jak to zrobić w prawidłowy sposób, aby odżywić włosy, a im nie zaszkodzić. Istnieją dwie metody, można to zrobić na sucho lub na mokro. Olejowanie na sucho polega na podgrzaniu olejku do włosów w dłoniach – rozcieranie, i założenie na suche włosy. Możesz go nałożyć na całą długość i skórę głowy lub na same końcówki. Olejowanie na mokro stosują osoby bardziej doświadczone, gdyż olej na mokrych włosach nie rozprowadza się tak prosto i możesz włosy zwyczajnie wyrwać. Z ilością nakładanego olejku do włosów nigdy nie możesz przesadzać, wystarczy kropa lub dwie, aby wypielęgnować całe włosy.

Olejowanie włosów dla początkujących

Dla początkujących polecamy wypróbowanie kilku sposób pielęgnacji. Możesz nałożyć olejek do włosów na około 30 minut do godziny przed myciem włosów. Następnie normalnie umyć je łagodnym szamponem i standardowo nałożyć odżywkę lub maskę. Włosomaniaczki nakładają olejek do włosów nawet na cała noc lub jeśli mają więcej czasu w ciągu dnia na kilka godzin. Dodatkowo możesz na olej nałożyć czepek foliowy i ciepły ręcznik, aby wzmocnić efekt. Poprawa kondycji włosów jest widoczna nawet po pierwszym olejowaniu!

Do najpopularniejszych olejków do włosów należą olejek makadamia oraz olejek arganowy.

“Złoto Maroka”, czyli olejek arganowy.

Ten naturalny kosmetyk do włosów jest źródłem drogocennych substancji odżywczych. Przede wszystkim witaminy E – odpowiedzialnej za ochronę włosów, kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 9 oraz przeciwutleniaczy – dbających o strukturę włosa od wewnątrz. Stosowany na włosy olejek arganowy wzmacnia je od wewnątrz sprawiając, że są grubsze, mocniejsze i błyszczące. W zależności od rodzaju włosów ich kondycji i własnych upodobań olejek arganowy ma wiele zastosowań. Doskonale sprawdzi się jako kosmetyk do stylizacji włosów, poprawi ich wygląd jako maska lub będzie idealny podczas rytuału kuracji skóry głowy.

Cudowne właściwości olejku makadamia

Olejek makadamia (macadamia) stosowany na włosy sprawia, że stają się one wzmocnione i lśniące. Ten olejek do włosów chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, zanieczyszczeniami i wysoką temperaturą. Ponadto może on przyspieszać suszenie włosów, wystarczy, że nałożysz odrobinę olejku na włosy przed suszeniem. Olejek makadamia wchłania się bardzo szybko i dociera do głębokich warstw włosa, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny.

Dodatkowy blask koloryzacji dzięki olejkowi makadamia

Olejek makadamia może chronić włosy przed szkodliwym działaniem farb i szamponów koloryzujących. Przed farbowaniem należy nałożyć na włosy kilka kropli produktu lub dodać go bezpośrednio do mieszanki koloryzującej.

Warto wiedzieć, że każdy olej szlachetny (nie tylko olejki do włosów), tłoczony na zimno musi być przechowywany w zaciemnionym szkle, w przeciwnym wypadku traci swoje drogocenne właściwości. Jeśli więc chcesz aby Twoje włosy były wzmocnione, zregenerowane i elastyczne postaw na olejki do włosów w ciemnych, szklanych buteleczkach, wówczas masz pewność, że są one naturalne!