Fartuchy fryzjerskie

Fartuchy fryzjerskie, czyli estetyka i bezpieczeństwo

Fartuchy fryzjerskie wyglądają niezwykle estetycznie i schludnie w salonie fryzjerskim. Ich główną funkcją jest oczywiście ochrona ubrania fryzjera przed nieplanowanymi zabrudzeniami podczas pracy. Szczególnie koloryzacja włosów wymaga fartuszka fryzjerskiego, ale wskazane jest używać go do każdego zabiegu. W końcu nieustanie pracuje się przy myjce, z różnego rodzaju lotionami i olejkami – nie trudno o zabrudzenie.
Dodatkowym argumentem, by stosować fartuchy fryzjerskie jest to, że większość z nich posiada praktyczne kieszenie. A dobrze jest mieć choć część akcesoriów fryzjerskich pod ręką. Być może nie jest to miejsce na szczotki, czy nożyczki fryzjerskie, ale klamry i gumki do włosów oraz grzebienie będą tam dobrze pasować.

Rodzaje fartuchów fryzjerskich:

  • jednorazowe fartuchy fryzjerskie, wykonane z foli przeznaczone głównie do zabiegu koloryzacji włosów.
  • klasyczne fartuchy wykonane z wodoodpornego materiału na regulowanym ramiączku i wiązane z tyłu. Proste, ale bardzo funkcjonale.
  • fartuszki fryzjerskie nakładane – stylowe fartuszki w kroju przypominające tunikę, gdzie jeden z boków nakładany jest na drugi. Bardzo wygodne i eleganckie.
  • tzw. zapaska męska lub kelnerska. Popularne we fryzjerstwie męskim fartuchy wiązane, chroniące ubranie od pasa w dół.

Fartuchy to w pewnym sensie element wystroju (salonu i fryzjera), warto zadbać by te akcesoria podkreślały charakter i styl. Hurtownia fryzjerska Progress Września oferuje fartuchy o różnych krojach, kolorach oraz różnych właściwościach materiałów. Warto także pomyśleć o ich spersonalizowaniu i wyhaftowaniu na nim swojego imienia lub nazwy salonu.