Karkówki fryzjerskie

Karkówki fryzjerskie

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć żadnych akcesoriów fryzjerskich, każde nawet te najmniejsze mają swoje zadanie. Ich brak sprawi, że usługa może nie być wykonana lub wykonie jej może być niekompletne. Tu wymienić należy karkówki fryzjerskie, zwane także zmiotkami. Są przydatne szczególnie we fryzjerstwie męskim, czyli barbershopie. Gdzie niemal każda wizyta to strzyżenie zakończone zmieceniem z karku króciutkich, świeżo ściętych włosków. O ile salony damskie mogą skorzystać z suszarki, by zdmuchnąć takie włoski po cięciu, to u barbera jest to niemożliwe. Mokre i strzyżone maszynką włosy nie ustępują tak łatwo, niezbędna jest tu karkówka fryzjerska. Również fryzjerstwo damskie potrzebuje akcesoriów typu karkówka, do omiatania karku klientek strzyżonych na boba czy w bardzo krótkich fryzurach.

Czy wiesz że…?

  • Czy wiesz, że karkówka fryzjerska może posiadać wbudowany w rączkę pojemnik na talk? Dzięki talkowi w bardzo łatwy sposób usuniesz włoski z karku klienta, a dodatkowo unikniesz podrażnień.
  • Karkówka fryzjerska może posiadać różne rodzaje włosia, nawet z włosia kozy czy dzika.
  • Jeśli karkówka posiada delikatne i miękkie włosie możesz użyć jej do omiatania włosów po strzyżeniu damskich grzywek. Delikatne włosie syntetyczne będzie milsze dla twarzy klientek.
  • Karkówka fryzjerska jest bardzo przydatna nie tylko po ale i w trakcie strzyżenia. Dzięki usunięciu włosów łatwo będziesz mógł ocenić czy zabieg nie potrzebuje poprawy.