Brzytwy fryzjerskie

Brzytwy fryzjerskie – narzędzia nie tylko dla barbera

Brzytwy fryzjerskie znane i stosowane od lat narzędzia we fryzjerstwie obecnie przeżywają wielki powrót – głowie za sprawą barbershopów. Nie mniej jednak brzytwy mają także znaczenie w salonach fryzjerskich damskich. Umiejętność cięcia włosów długich przy pomocy brzytwy lub noża chińskiego wymaga niemałej zręczności i jest bardzo spektakularna. Styliści stosujący taką technikę zapewniają, że nowa fryzura znacznie łatwiej się układa, a struktura włosa nie jest uszkadzana.
Hurtownia fryzjerska Progress Września proponuje brzytwy fryzjerskie jednorazowe, brzytwy fryzjerskie na żyletkę lub typowe brzytwy barberskie na ostrza, ale także noże chińskie oraz tempery fryzjerskie.

Brzytwy fryzjerskie jednorazowe

Stosowane w salonach zarówno damskich jak i męskich, mogą posłużyć do skracania włosów i usuwania zarostu. Używając jednorazowe brzytwy  dajesz klientowi pewność, że posługujesz się nowym produktem – przeznaczonym tylko dla niego. Zgodnie z zasadą: przy nim otwarty, przy nim zutylizowany. Dodatkowym atutem tego akcesoria jest to, że zawsze jako nowe jest idealnie ostre.

Brzytwy fryzjerskie na żyletkę tzw. temper

Stosowane częściej we fryzjerstwie damskim do cieniowania, czy degażowania włosów. Dla barberów większe zastosowanie będzie miała druga, nieząbkowana strona brzytwy. Największą zaletą brzytwy na żyletkę jest niski koszt jej użytkowania – jedynie cena żyletki. Należy jednak pamiętać, że żyletka żyletce nie równa i lepiej zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców. Hurtownia fryzjerska Progress Września gwarantuje wysoką i równą jakość produktów Presonna Platinum.

Typowo barberskie brzytwy

Przeznaczone są go strzyżeń i golenia męskich włosów czy zarostu. Wymienne ostrza są nieco dłuższe, a sama brzytwa trochę cięższa od tradycyjnej. Wynika to z trwalszych materiałów, użytych do jej wykonania – często drewna, czy kamienia, bo dodać barberskiego stylu.

Do czego może służyć brzytwa fryzjerska?

Brzytwa fryzjerska może kojarzyć się niektórym tylko z goleniem, podcinaniem i pielęgnacją brody, ale jest to błędne pojęcie. Niejeden fryzjer miał ją w rękach, dzięki odpowiedniemu cięciu można uzyskać perfekcyjną fryzurę o idealnym kształcie. Ostrą brzytwę fryzjerską dodatkowo możesz wykorzystać do wycinania modnych wzorków na głowie (hair tattoo) czy do wygolenia tyłu czy boków. Warto uzupełnić narzędzia fryzjerskie o brzytwę i oferować klientom najmodniejsze cięcia włosów.