Fotele fryzjerskie

Wygoda i komfort klienta są w salonie na pierwszym miejscu, pamiętaj o tym kupując fotele fryzjerskie.

Warto więc przyłożyć się do wyboru odpowiedniego fotela fryzjerskiego, na którym co niektóre klientki spędzą sporo czasu. Niezwykle ważne jest wyprofilowanie oparcia i siedziska, muszą być one wygodne podczas zabiegu. Ale również  tak jak i inne meble fryzjerskie łatwe do dezynfekcji i czyszczenia. Dla Ciebie najważniejsze jest to czy fotele fryzjerskie jest wyposażony w pompę hydrauliczną czy też gazową. Gdyż tylko w ten sposób możesz regulować wysokość fotela!

Elementy fotela fryzjerskiego na które musisz zwrócić uwagę:

  • Podstawa fotela fryzjerskiego – możesz wybrać podstawę mobilną na kółkach gumowych lub chromowanych. Te gumowe nie będą rysować podłogi i będą zdecydowanie cichsze aniżeli chromowane. Niemobilną polecamy jeśli fotel fryzjerski nie będzie przemieszczany – taka podstawa jest bardziej stabilna. Dodatkowo większość podstaw może być ona wzbogacona o podnóżek.
  • Kształt podstawy jest również bardzo ważny. Masz do wyboru podstawę pięcioramienną, okrągłą czy prostokątną. Zwróć uwagę, która ile miejsca zajmuje.
  • Obicie – nie tylko musi być estetyczne, ale również praktyczne by w razie potrzeby łatwo usunąć zabrudzenia z farby czy innych środków fryzjerskich.
  • Podłokietnik jest ważny dla klienta – aby wygodnie usadowić się na fotelu fryzjerskim i nie przemieszczać w trakcie zabiegów. Możesz postawić na wykonany z tworzywa, np. chromowany, drewniany, plastikowy, ale również na tapicerowany ze skaju, z którego zrobione jest siedzisko.

Odpowiednio dobrane fotele fryzjerskie to komfort pracy, wygoda klienta i doskonały wygląd salonu!