Usta

Makijaż ust i kosmetyki do makijażu ust

Makijaż jest domeną kobiet od wielu lat, większość z nich nie wyobraża sobie wyjścia z domu chociaż na chwilę bez nałożenia go na twarz. Najbardziej newralgiczne miejsca które lubimy malować to twarz, oczy i usta. Te ostatnie w zależności od okazji można podkreślić na wiele sposobów. Makijaż ust może być naturalny w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru warg, w dowolnym odcieniu palety barw czy nawet czarne. Metodą prób i błędów warto sprawdzić jaki kolor najbardziej pasuje do naszej twarzy, rodzaju i odcienia cery. Dzięki temu całość wykonanego makijażu będzie prezentować się idealnie i podkreślał atuty urody nie wydobywając niedoskonałości. Czasami to właśnie kolor na ustach potrafi “zrobić całą robotę” w naszym codziennym wyglądzie.

Największe błędy popełniane w makijażu ust

Wykonanie makijażu ust może wydawać się banalnie proste, ale czy zawsze wychodzi idealnie? Niestety każda kobieta ma za sobą jakąś wpadkę przy nakładaniu pomadki. Największym błędem popełnianym przez wiele użytkowniczek szminek jest nakładanie ich na suche, spierzchnięte usta bez odpowiedniego nawilżenia. Na takich wargach żaden kosmetyk nie będzie dobrze wyglądać, a wręcz przeciwnie może jeszcze dodatkowo zaszkodzić i bardziej wysuszyć usta. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i systematycznych peelingach, a przede wszystkim o częstym używaniu pomadki nawilżającej.

Kolejnym błędem jaki popełnia część kobiet przy makijażu ust to aplikacja konturówki w niewłaściwym miejscu. Pamiętaj aby nie robić tego zbyt wysoko ponad konturami warg, gdyż z daleka będzie można dostrzec nieumiejętne powiększenie. Konturowanie poniżej linii warg również nie będzie wyglądać estetycznie, a może dodatkowo podkreślić asymetrię i zaburzyć proporcje całego makijażu. Nigdy nie aplikuj zbyt dużo kosmetyku na usta, czy to konturówki czy pomadki gdyż mogą one po czasie przenosić się na zęby, ścierać czy nawet mogą powstać nieatrakcyjne grudki. Pamiętaj, że niekiedy im mniej tym lepiej.