Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu

Sztuka makijażu praktykowana jest od bardzo wielu lat, już w starożytności używano różnych produktów i przedmiotów aby odmienić nieco twarz. Dobrze wykonany makijaż ma dodawać kobiecie urody i uroku, a nie go odejmować. Czasem mniej znaczy więcej, tym bardziej jeśli chodzi o tę dziedzinę. Do wykonania perfekcyjnego makijażu, czy ma to być dzienny, wieczorowy czy okolicznościowy potrzebujesz kilku narzędzi kosmetycznych. Z czego głównymi są pędzle do makijażu. Dostępne w hurtowni fryzjerskiej Progress Września są profesjonalne i przeznaczone do użytku przez doświadczone kosmetyczki oraz makijażystki.

Jakie przeznaczenie mają konkretne pędzle do makijażu?

  • Pędzel do pudru – najbardziej popularny pędzel do makijażu. Jego włosie jest miękkie i mięsiste z lekko zaokrąglonym czubkiem, które delikatnie muska twarz podczas aplikacji. Może mieć długą rączkę lub krótki trzonek z podstawką.
  • Pędzel do korektora – posiada krótkie i sztywne włosie o spłaszczonym kształcie w formie trójkąta.
  • Pędzel do różu – posiada miękkie i bardzo delikatne włosie sporych kształtów. Od pędzli do pudru odróżnia je kształt, lekko spłaszczony i ze ściętym pod skosem włosiem.
  • Pędzel do cieni do powiek – istnieją różne rodzaje pędzli do nakładania cieni, jedne lekko spłaszczone, koliste, a jeszcze inne stożkowe. Włosie ma dość mocno zbite, ale nie sztywne aby łatwo rozprowadzić kosmetyk. Pędzelki do cieni mają stosunkowo krótkie włosie.
  • Pędzel do blendowania – taki pędzel do makijażu charakteryzuje się kulistą formą włosia, które w dotyku powinno być miękkie i przyjemne. Zwróć uwagę na wielkość końcówki, nie może być zbyt mała gdyż nie uda się nim rozetrzeć cienia, ani za duża bo może rozcierać całą powierzchnię powieki.
  • Pędzel do brwi – rozpoznasz go po dwóch różnych końcówkach, z jednej strony zakończony szczoteczką taką jak posiada maskara do rzęs lub grzebykiem do rozczesywania. Z drugiej natomiast pędzle do makijażu brwi zakończone są włosiem, którym rozprowadza się kosmetyk barwiący lub stylizujący. Dlatego włosie powinno być dość sztywne, płaskie i zakończone bardzo cienką końcówką do rysowania kształtu.
  • Pędzel do ust – posiada dość sztywne i mało elastyczne krótkie włosie o lekko spłaszczonym kształcie. Te pędzle do makijażu mają przeważnie krótkie i wąskie trzonki.