Czepki fryzjerskie i ich zastosowanie w salonie
Czepki fryzjerskie to akcesoria, które oprócz kosmetyków są konieczne do wykonania niektórych zabiegów fryzjerskich. Jedne z nich są bardziej popularne, drugie mniej, niektóre da się zastąpić innymi produktami, inne nie. Mimo, że czepki fryzjerskie do koloryzacji lata sławy mają już za sobą, znajdują nadal swych zwolenników. Natomiast czepki do pasemek uznanie zyskały jako prosty sposób na łączenie kilku kolorów podczas zabiegu farbowania włosów. Hurtownia fryzjerska Progress Września na swoich półkach posiada kilka rodzajów czepków fryzjerskich. Różnią się one tworzywem oraz często rozstawem dziurek. Przede wszystkim wyróżnić można czepek do pasemek gumowy, silikonowy, kauczukowy lub nylonowy. Każdy z nich ma inną sztywność, więc w zależności od techniki pracy i efektu jak ma być osiągnięty trzeba dobrać go indywidualnie.
Jak pracować z czepkiem do pasemek?
Każdy czepek do pasemek posiada dziurki lub miejsca gdzie można je zrobić. Przez te otwory należy szydełkiem fryzjerskim wyciągnąć pasma włosów, na które nakładamy wybrany kolor lub rozjaśniacz. Czepek do pasemek doskonale sprawdzi się przy krótkich włosach, z dłuższymi może być problem z przeciągnięciem ich na druga stronę czepka. W efekcie na włosach krótkich uzyskamy równomiernie rozłożone pasemka, na dłuższych naturalne przejścia kolorów. Dodatkową zaletą czepka do pasemek jest to, że jest on wielokrotnego użytku – wystarczy dokładnie umyć i zdezynfekować.
Czepki fryzjerskie podczas zabiegów pielęgnacyjnych dla włosów
Każda klientka wychodząc z salonu fryzjerskiego chce mieć piękne, gładkie i błyszczące włosy. Dlatego warto oferować zabiegi pielęgnacyjne, szczególnie tym paniom, u których nie będzie tego efektu. Nawet jeśli nie chcemy robić dodatkowo typowej usługi pielęgnacyjnej – sauny czy pielęgnicy warto zrobić kompres na włosy. Zajmie to chwilkę, a klientka będzie zachwycona. Po umyciu włosów i nałożeniu maski, lotionu lub innych kosmetyków do kuracji wystarczy nałożyć czepek foliowy lub aluminiowy i owinąć ręcznikiem. Wyższa temperatura i wilgoć zmiękczają łuskę włosa i potęgują wchłanianie się składników pielęgnacyjnych.