Główka fryzjerska, czyli praktyczna nauka zawodu

Główka fryzjerska, czyli praktyczna nauka zawodu

Główka fryzjerska, czyli praktyczna nauka zawodu

Zawód fryzjera pomimo upływu czasu jest nadal jednym z najchętniej wybieranych wśród młodych ludzi. Już nie tylko kobiety, ale przede wszystkim mężczyźni fascynują się światem związanym z włosami. Czy nauka zawodu fryzjera należy do łatwych i dlatego nadal cieszy się popularnością? Nic bardziej mylnego! Fryzjer szkoli się całe swoje życie, począwszy od pierwszej styczności z zawodem w trakcie praktyk, gdzie “pierwszym klientem” jest główka fryzjerska, aż po prowadzenie własnego salonu i różnego rodzaju szkolenia czy warsztaty.

Jak podejść do nauki i co czeka Cię podczas pierwszych lat nauki?

Jedną z najważniejszych rzeczy są oczywiście chęci! Bez tego niestety może być bardzo trudno wyuczyć odpowiednie nawyki i przygotować ręce do wielogodzinnej pracy w nienaturalnej pozycji. A jeśli już o tym mowa to właśnie praktyka czyni mistrza! Po pierwsze ćwicz! Wykorzystaj w tym celu bardzo wyrozumiałą i zawsze uśmiechniętą klientkę – główkę fryzjerską. Ale pamiętaj, że od wyboru odpowiedniej główki wiele zależy, bo niestety nie każdy włos jest taki sam. Zacznij od podstaw, a później przejdź na wyższy level i naucz się pracy z włosem, na znajomych, rodzinie lub nadal na główce fryzjerskiej.

Główka fryzjerska do nauki zawodu

W hurtowni fryzjerskiej Progress Września znajdziesz różnego rodzaju główki fryzjerskie. Największą różnicę, którą musisz dostrzec, to rodzaj włosów – główka fryzjerska może mieć włosy naturalne lub syntetyczne. Niektóre z zabiegów fryzjerskich muszą być wykonywana na włosach naturalnych, a jeszcze inne po prostu nie wyjdą na syntetykach. Wiadomo, że naturalne pasma zdecydowanie lepiej oddają to jak będą się zachowywać włosy na ludzkiej głowie kiedy to już będziesz wykonywał je na klientach. Co najważniejsze główka fryzjerska z naturalnymi włosami musi być używana podczas egzaminów kończących szkołę. Warto więc od początku mieć w swoich zasobach jeden taki model by nauczyć się na nim pracować.

Dzisiejsza główka fryzjerska z włosami syntetycznymi, znacznie różni się od tych popularnych jeszcze kilka lat temu. W tej chwili nawet włosy sztuczne używane do produkcji modeli treningowych zachowują się bardzo podobnie jak naturalne. Można je swobodnie czesać, stylizować, strzyc czy farbować. Na co należy więc zwrócić uwagę? Po pierwsze na temperaturę podczas stylizacji, aby włosy się po prostu nie spaliły. Po drugie na używanie kosmetyki do koloryzacji.

Główka fryzjerska damska i męska

Na rynku dostępne są zarówno główki fryzjerskie damskie, ale i męskie z brodą lub bez niej. Bardzo popularny ostatnimi czasy barber również musi nauczyć się zawodu i tutaj idealnie sprawdzą się właśnie te modele. Co ważne główka fryzjerska męska i damska, to zdecydowanie więcej różnic aniżeli wygląd twarzy. Po pierwsze poszczególne partie włosów są zupełnie inaczej ułożone tak, aby imitować prawdziwą męską lub kobiecą głowę. Po drugie główka fryzjerska męska ma zazwyczaj krótsze włosy – ok. 20. Natomiast główki fryzjerskie damskie mają większy wybór jeśli chodzi o długość włosów – od 30 cm, 40 cm , 50 cm, czy nawet do 70 cm. Należy pamiętać, że im dłuższe włosy w przypadku główki fryzjerskiej damskiej, tym więcej możliwości na różnego rodzaju stylizowanie, kręcenie, falowanie, a przede wszystkim upięcia. Średniej długości lub krótkie włosy na główce fryzjerskiej są najczęściej wybierane do nauki wyciskania fal, które są elementem egzaminu fryzjerskiego.

Wybór odpowiedniej główki fryzjerskiej wcale nie jest taki prosty jak może się wydawać. Podsumowując musisz wiedzieć do czego główka fryzjerska będzie Ci potrzebna i jakie zabiegi chcesz na niej wykonać. Jeśli zamierzasz ćwiczyć strzyżenia męskie powinieneś wybrać tę w wersji męskiej z brodą lub bez. Główki fryzjerskie damskie do nauki upięć nie muszą mieć włosów naturalnych, tu najważniejsza jest długość włosów, która determinuje możliwości stylizacji. Zwróć jednak uwagę, czy włosy te są wzbogacane o np. proteiny. Do koloryzacji czy strzyżeń, polecamy jednak włosy naturalne – wówczas nie odczujesz dużej różnicy podczas zabiegu na pierwszym kliencie.

Główki fryzjerskie

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *