Ręczniki do włosów – wielorazowe i jednorazowe. Co najlepiej tolerują nasze włosy?

Ręczniki do włosów - jednorazowe i wielorazowe - porównanie

Ręczniki do włosów – wielorazowe i jednorazowe. Co najlepiej tolerują nasze włosy?

Nie mamy tolerancji dla kosmetyków, które nie sprawdzają się w pielęgnacji włosów, a nawet je niszczą. Zwracamy uwagę na to, czym myjemy włosy, jednak znacznie rzadziej zastanawiamy się, w jaki sposób je osuszamy i czy robimy to właściwie. Ręczniki do włosów to podstawowe akcesoria zarówno domowej łazienki, jak również salonu fryzjerskiego. W domu korzystamy zazwyczaj z ręczników bawełnianych, podczas gdy fryzjerzy nierzadko decydują się na jednorazowe ręczniki do włosów z włókniny lub celulozy. Którą opcję wybrałyby nasze włosy?

Ręczniki do włosów z tkaniny czy dzianiny… to ma znaczenie!

Materiał uniwersalny nie istnieje, dlatego nie powinno się zawsze przy zakupie różnych produktów kierować takimi samymi kryteriami. Tkanina od dzianiny różni się procesem produkcji. Pierwsza powstaje z dwóch nitek, które przeplatamy poziomo i pionowo, z kolei dzianinę wytwarza się tylko z jednej nitki. Przyglądając się bliżej dzianinie, dostrzeżemy układ oczek. Z tkaniny może być pościel, sukienki i właśnie wielorazowe ręczniki do włosów. Z dzianiny zaś wytwarza się koszulki, a także odzież sportową, jest ona bardziej elastyczna i podatna na formowanie. Tkanina jest materiałem trwalszym i bardziej odpornym na uszkodzenia.

Ręczniki do włosów z tkaniny…, ale jakiej?

Ze względu na właściwości tkaniny to właśnie ona znalazła zastosowanie przy produkcji ręczników fryzjerskich. Wyróżnić możemy jednak kilka jej rodzajów, z których większość jest powszechnie znana, ale ich właściwości już nie wzbudzają aż tak dużego zainteresowania. Ręczniki do włosów wytwarza się m.in. z frotte. Nie jest to jednak materiał charakteryzujący się dobrą przewiewnością, umożliwiający skuteczną cyrkulację powietrza, co jest bardzo ważne dla naszych włosów. Pozostawiony na włosach nie pozwala na domknięcie łusek. Pojawia się jednak w salonach fryzjerskich jako dodatkowy ręcznik. Możemy go wykorzystać do ususzenia włosów, jak również do ochrony ubrania klienta po procesie mycia. Nigdy jednak nie owijamy nim włosów.

Jednym z nowocześniejszych rozwiązań są ręczniki do włosów typu wafelek. Tkanina, z której są wykonane, cechuje się naprzemiennie występującymi wklęśnięciami i wypukłościami. Jej dużą zaletą jest doskonała chłonność. Jednocześnie ręczniki typu wafelek zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, dlatego polubią się z naszymi włosami.

Na rynku dostępne są jeszcze ręczniki do włosów z mikrowłókna. To alternatywa dla naturalnych włókien. Docenimy je za stosunkowo dobrą chłonność i delikatność podczas osuszania włosów ze względu na niewielką grubość. Problemem jest jednak ich wytrzymałość, szacuje się, że swoje właściwości mikrowłókna zachowują przez 3 miesiące.

Ręczniki fryzjerskie jednorazowe

W salonach fryzjerskich jednym z priorytetów jest ponadprzeciętna higiena. Wiele sprzętów i akcesoriów jest jednorazowych, a te, których używamy kilkakrotnie muszą być dezynfekowane. Ręczników do włosów również nigdy nie można stosować przy kilku różnych klientkach. Nie mogą mieć one kontaktu z włosami i skórą głowy kolejno przyjmowanych po sobie klientów. Dlatego też powstały jednorazowe ręczniki fryzjerskie. Wykonane są z celulozy lub włókniny. Cechują się budową wielowarstwową, ale są przy tym bardzo cienkie i jednocześnie wytrzymałe. Mają bardzo dobrą chłonność i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Możesz zdecydować się na jednorazowe ręczniki do włosów w rolce lub składane pojedynczo.

Włosy lubią, kiedy się je dobrze traktuje. Odwdzięczają się pięknym i zdrowym wyglądem. Podstawą ich pielęgnacji jest mycie. Błędy popełnione już na tym etapie osłabiają ich strukturę, jak również działanie i skuteczność środków pielęgnacyjnych. Traktuj je więc z szacunkiem

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *