Suszarka hełmowa – jak ją wybrać?

Suszarka hełmowa - jak ją wybrać?

Suszarka hełmowa – jak ją wybrać?

(Nie)zwykła suszarka. A w Twoim salonie jest już suszarka hełmowa?

Na ekranie amerykańskiego kina w lach 60. ubiegłego wieku robiła naprawdę zawrotną karierę, kobiety zachwycały się nią, zwracając szczególną uwagę, czy pojawia się w filmowych salonach fryzjerskich. Tak bardzo spodobała się damskiej publiczności, że postanowiono dać jej szansę i tak oto znalazła zastosowanie w prawdziwym świecie. Suszarka hełmowa jest dzisiaj używana w wielu salonach fryzjerskich. Nie traktujemy jej jako alternatywy dla suszarki tradycyjnej, a raczej jako dodatkowe, praktyczne urządzenie. Wciąż zastanawiasz się nad jej zakupem i nie wiesz, czy rzeczywiście Ci się przyda? Potrzebujesz ją po prostu bliżej poznać.

Jak działa suszarka hełmowa?

Każdy fryzjer miał z nią styczność przynajmniej raz w swojej karierze. Suszarka hełmowa, podobnie jak typowa, mała, ręczna suszarka przeznaczona jest do suszenia włosów. Jest to jednak urządzenie stojące, posiadające nóżkę, często z regulacją wysokości i charakterystyczny hełm, pod którym trzymamy głowę. Włosy dzięki temu są suszone jednocześnie ze wszystkich stron bez konieczności obsługi. Twoja klientka relaksuje się wygodnie na fotelu pod delikatnym strumieniem ciepłego powietrza, a Ty w tym czasie możesz przygotować sobie stanowisko do kolejnego etapu stylizacji lub też zająć się innymi obowiązkami. Suszarka hełmowa świetnie sprawdza się w przypadku włosów, które kręcimy na wałki lub papiloty. Proces suszenia przebiega bardzo szybko, dzięki czemu w krótszym czasie możemy wykonać wszelkie zabiegi zamówione przez klientkę.

Koniecznie z jonizacją

Nowoczesna suszarka hełmowa posiada wiele dodatkowych funkcji i technologii. Wysoka temperatura nie najlepiej wpływa na kondycję włosów, dlatego na co dzień staramy się unikać częstego ich suszenia, a pozwalamy im wyschnąć naturalnie. Suszarka z jonizacją jest zdecydowanie bezpieczniejsza dla włosów, ponieważ powoduje, że łuski włosowe są domykane. Emitowane w trakcie suszenia jony ujemne skutecznie neutralizują ładunki dodatnie. To powoduje wygładzenie włosów, a także eliminuje niepożądany efekt puszenia się i elektryzowania. Włosy dzięki jonizacji są chronione przed uszkodzeniem na skutek oddziaływania na nie wysokiej temperatury.

Co powinna mieć funkcjonalna suszarka hełmowa?

Oprócz jonizacji przyda się też jeszcze kilka innych funkcji, których obecność przekłada się na Twoją wygodę i komfort klientki. Suszarka hełmowa może mieć regulację temperatury i prędkości nadmuchu powietrza. To pozwala ustawić takie parametry, które najlepiej odpowiadają kondycji włosów. Decydując się na urządzenie z silnikiem o większej mocy, zyskujemy tym samym możliwie najkrótszego czasu suszenia włosów. Niektóre modele posiadają też funkcję ustawienia czasu pracy. Dzięki temu nie ma konieczności bieżącego kontrolowania czasu, jaki klientka spędza na fotelu pod suszarką. Zwróć też uwagę na materiały, z jakich wykonane jest urządzenie, w szczególności element grzewczy, od niego w znaczącym stopniu zależy żywotność suszarki. Najlepiej jeżeli jest to stal nierdzewna, odporna na wszelkie uszkodzenia. Suszarka hełmowa ze statywem powinna mieć też regulację wysokości.

Lepsza suszarka wisząca czy na statywie?

Suszarka hełmowa może mieć konstrukcję, która pozwala na jej zawieszenie. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w małych salonach, gdzie mamy ograniczone miejsce, a chcemy dobrze zagospodarować całą przestrzeń. Suszarki na statywie są jednak bardziej mobilne. Możemy je dowolnie przestawiać, ale musi być na nie wygospodarowane miejsce do przechowywania.
Tobie pomoże lepiej zorganizować pracę i zaoszczędzić czas, Twoim klientkom zapewni komfort i wygodę. Suszarka hełmowa to (nie)zwykły sposób na poprawę wizerunku Twojego salonu.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *