Kalendarium fryzjera 2020

Kalendarium fryzjera 2020

Kalendarium fryzjera 2020

Fryzjerski kalendarz, czyli kalendarium fryzjera 2020

Początek roku to praktycznie dla każdego czas zmian, nowych wyzwań i okres kiedy można zaplanować sobie nadchodzące 365 dni. Fryzjerzy, barberzy i styliści każdy tydzień i miesiąc mają wypełniony po brzegi, ale muszą również znaleźć chwilę, by zapoznać się z kalendarium fryzjera 2020. Branżowe wydarzenia w nadchodzącym roku trzeba po prostu wpisać w kalendarz. Sprawa tak samo ma się w przypadku stażystów i uczniów – warto wiedzieć co w trawie piszczy oraz gdzie znaleźć się w danym czasie, by zapoznać się z trendami i nowinkami fryzjerskimi.

Kalendarz fryzjera – styczeń, luty 2020

Po intensywnej pracy w okresie świąt i sylwestra nie zwalniamy tempa, przed nami karnawał. A co za tym idzie wzmożony ruch w salonach fryzjerskich. Od 6 aż do 25 lutego w każdy weekend organizowane są imprezy karnawałowe, a więc klientów nie zabraknie.
Natomiast ci, którzy dopiero się kształcą w zawodzie fryzjer powinni zapisać w swoim kalendarzu datę 10 stycznia. Bowiem zaczyna się pierwsza sesja pisemnych egzaminów zawodowych. Zewnętrzne testy zawodowe są przeprowadzane przez właściwe lokalne Okręgowe Komisje Egzaminacyjne i warto się do nich dobrze przygotować.

W dniach 20 – 22 stycznia odbędą się targi kosmetyczne Cosme Tokyo, które cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Jest to idealne miejsce zarówno dla zainteresowanych kosmetykami i tematami beauty. Ale również dla fryzjerów chcących poszerzyć swoją wiedzę, czy zasobność salonów o kosmetyki japońskie. Wracając do krajowych wydarzeń z pewnością  ważną datą w kalendarium fryzjera 2020 będzie 26 – 27 stycznia. W tym terminie warto wziąć udział w pokazie ze strzyżeń damskich w wykonaniu włoskiego stylisty Carmine Riccardi w Opolu.

To również moment na skorzystanie ze szkoleń fryzjerskich finansowanych z puli funduszy europejskich (zadzwoń do nas i dowiedz się o takich szkoleniach 61 437 49 80). Warto rozejrzeć się za tą opcją, gdyż urzędy pracy otwierają nowe zasoby pieniężne. Może się okazać, że w tym okresie zorganizujesz sobie szkolenia fryzjerskie na cały rok.

Marzec okiem fryzjera

Marzec zarezerwuj na wyjazdy zagraniczne. Pierwsza propozycja to targi fryzjerskie TOP HAIR odbywające się w Düsseldorfie (7 – 8 marca). Wydarzenie jest skierowane dla wszystkich z branży fryzjerskiej, którzy interesują się tematem na skalę międzynarodową i chcących poznać trendy na nadchodzące sezony. Na tych targach fryzjerskich będziesz mógł zapoznać się z około 450 markami. Wystawcy prezentują szeroką gamę produktów kosmetycznych do włosów, narzędzi i innych urządzeń fryzjerskich. W TOP HAIR Messe Düsseldorf każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne pokazy fryzjerskie, warsztaty z praktycznymi prezentacjami czy kongres z tematami dotyczącymi przedsiębiorczości, marketingu, zarządzania salonem, a także rozwoju osobistego.

Drugie ważne (albo i najważniejsze) wydarzenie w kalendarium fryzjera 2020 to Cosmoprof Bologna przypadające 13 – 16 marca. Te światowe targi branży fryzjerskiej i kosmetycznej są niepodważalnie liderem łączącym profesjonalistów z potrzebami biznesowymi. Kilka różnych wystaw oferuje osobne programy dedykowane dla różnych typów gości zaspokajając ich zainteresowania. Najnowsze trendy, aktualne stylizacje, propozycje nowych usług…. innowacyjne rozwiązania, długo można by wymieniać.

Czy warto wybrać się na targi ślubne? Jeśli jesteś fryzjerem, który w swojej ofercie posiada modelowanie i upięcia ślubne powinieneś chociaż raz w roku wybrać się na jedną z edycji tego typu wydarzenia. Warto sprawdzić co w trawie piszczy i jakie oczekiwania mają wobec fryzjerów panny młode. Dobrym rozwiązaniem są Targi Ślubne Wedding odbywające się 1. marca na PGE Narodowym w Warszawie.

Kwiecień w kalendarzu fryzjera

Kwiecień rozpoczyna się z przytupem największymi targami branży fryzjerskiej Look and beautyVISION w Poznaniu w dniach 4 – 5 kwietnia. W tym miejscu musi pojawić każdy związany z fryzjerstwem. Do “zwiedzenia” jest wiele stoisk z całej Polski, ale też świata. Można zapoznać się z najnowszymi trendami, jak również zaopatrzyć się w nowoczesne narzędzia fryzjerskie i kosmetyki.
Końcówka miesiąca to już przygotowania do okresu komunijnego, więc ostatnia szansa na szkolenia z delikatnych upięć i zakup różnego rodzaju dodatków do włosów.

Maj w kalendarium fryzjera 2020

Kolejny intensywny miesiąc pracy przed każdym fryzjerem. Pierwsze komunie święte odbywają się w większości miast co tydzień, więc należy przygotować się również na prace w niedzielne poranki. Warto pomyśleć o specjalnej ofercie nie tylko dla dziewczynek, ale również ich mam czy babć.

Okres wakacyjny w salonie fryzjerskim

Przed nami gorący okres ślubny, to właśnie w letnich miesiącach najwięcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. To ostatni dzwonek by pomyśleć nie tylko o szkoleniach z upięć okolicznościowych. Ale też strzyżeń męskich – jeśli naszymi klientami są również mężczyźni. Warto zadbać tak samo o swoje umiejętności i pewną rękę, jak również o atmosferę i wyposażenie salonu na ten czas.
Miesiące czerwiec i lipiec także będą zdecydowanie intensywniejsze dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. To właśnie wtedy przewidziana jest letnia sesja egzaminacyjna podczas, której można będzie uzyskać tytuł czeladnika.
Sierpień natomiast to ostatni dzwonek dla osób, które chcą dopiero w przyszłości pracować we fryzjerstwie. Jeśli nie masz jeszcze praktyk zawodowych to musisz czym prędzej znaleźć swój wymarzony salon. Warto w tym czasie pomyśleć o wyprawce, czyli obowiązkowych akcesoriach, narzędziach fryzjerskich, a także książkach, które pozwolą przygotować Cię do zawodu.

Wrzesień w kalendarium fryzjera 2020

Początek jesieni to przede wszystkim powroty. Wracamy do pracy wypoczęci po wakacjach, z nowymi pomysłami w głowie. W tym czasie warto przyjrzeć się usługom oferowanym w naszym salonie. Jest to czas regeneracji włosów po intensywnym wystawianiu na słońce i wodę morską. W tym czasie pojawia się wiele nowości w hurtowniach fryzjerskich, więc może to czas na poszerzenie oferty salonu?

Intensywny czas przed każdym fryzjerem, powinniśmy przygotować się na jesienne edycje targów i kongresów dedykowanych swojej branży.
W dniach 18 – 20 września odbędą się kolejne targi na których warto być, Beauty Days – Targi fryzjerskie i kosmetyczne w Ptak Expo Nadarzyn. Ważne wydarzenie dla profesjonalistów i miłośników fryzjerstwa w Europie Środkowo – Wschodniej. Na targach spotkasz setki polskich i zagranicznych wystawców i gości z całego świata. Dodatkowo czekają Cię inspirujące spotkania, konkursy, pokazy i warsztaty fryzjerskie, a także gorące nowości i produkty niedostępne jeszcze w regularnej sprzedaży.

W październiku

Początek miesiąca, 3 – 4 października warto zarezerwować sobie na Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda w Gdańsku. To największe tego typu wydarzenie w północnej Polsce skierowane dla osób z branży beauty i fryzjerskiej, gdzie znaleźć można wiele nowości, poznać trendy, ale również wziąć udział w ciekawym programie i prestiżowych konkursach.

10 – 12 października to daty warte zapamiętania. Londyn staje się wtedy centrum wszechświata każdego fryzjera! Salon International to wydarzenie na skalę światową gdzie możesz zobaczyć swoich idoli fryzjerskich, najnowsze produkty, inspirujące prezentacje trendów, ale także uczyć się od najlepszych stylistów. Salon International, będący wizytówką brytyjskiego fryzjerstwa, jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w Europie. To idealne miejsce do spotkań z dystrybutorami i prestiżowymi salonami, a także do zapoznania się najnowszymi produktami i trendami.

24 – 25 października to 7 edycja Targów On Hair Warsaw by Cosmoprof w Warszawskim Global Expo (dawniej HAIR FORUM). Te dwa dni to będzie istna uczta dla każdego sympatyka fryzjerstwa! Porywające show na scenie głównej, 2 edycja konkursu Polish Hairdressing Awards, dodatkowa scena dedykowana Barber’s Corner czy różnego rodzaju konkursy dla profesjonalistów i debiutantów. Zdecydowanie będzie się działo!

Co w listopadzie w kalendarzu fryzjerskim?

21 – 22 listopada warto zarezerwować na HAIR FAIR & BEAUTY FAIR, Festiwal fryzjerski odbywający się w Katowicach. Dwa dni pełne emocji nie tylko przy stoiskach wystawców. Ale również podczas seminariów czy organizowanych konkursów dla odwiedzających w blisko 200 różnych pozycjach programowych w ramach festiwalowych wydarzeń.
Pod koniec listopada zaczną pojawiać się trendy na nadchodzący okres sylwestrowy, ale również na nadchodzący rok, warto więc śledzić social media i prasę fryzjerską.

Grudzień w kalendarium fryzjera 2020

Ostatni miesiąc pracy w tym roku, ale chyba najbardziej intensywny i wyczerpujący ze wszystkich. Trzeba zadbać o swoje stałe klientki, znaleźć dla nich miejsce w okresie przedświątecznym, a od razu potem sylwestrowym.
Końcówka roku to czas podsumowań i oczekiwań. Z każdej strony będą nas atakować trendy na kolejne 365 dni. Jeśli chcemy być na czasie musimy wiedzieć co w trawie zapiszczy.

Udostępnij ten post

Comment (1)

  • Tomasz Reply

    Właśnie tych informacji o targach szukaliśmy. Super wpis

    8 maja 2020 at 20:14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *