Klient chce widzieć efekty. Lustro fryzjerskie do salonu

Lustro fryzjerskie do salonu, klient chce widzieć efekty

Klient chce widzieć efekty. Lustro fryzjerskie do salonu

Lustro w salonie fryzjerskim jest, jak obiektyw w studio fotograficznym, to w nim możemy zobaczyć to, co dzieje się wokół nas, oczywiście z nami w roli głównej. W lustrze klient obserwuje efekty pracy fryzjera, może na bieżąco kontrolować zmiany, jakie zachodzą w jego wyglądzie. To daje mu poczucie bezpieczeństwa, a także wrażenie, że ma chociaż częściową kontrolę nad swoją metamorfozą. Lustro fryzjerskie stanowi więc podstawowe wyposażenie każdego salonu zarówno to, które znajduje się na ścianie, jak też mniejsze, ręczne lusterko do prezentowania fryzury od tyłu.

Lustro fryzjerskie w dobrym zwierciadle

We wnętrzach lustra pełnią różne funkcje. Umożliwiają przejrzenie się podczas szykowania do wyjścia, jak też wykonanie porannego makijażu. Jednocześnie optycznie powiększają wnętrze. Lustro także ma znaczenie zarówno praktyczne i funkcjonalne, jak też estetyczne. Dzięki niemu salon jest kompletny, mamy wrażenie, że niczego mu nie brakuje, prezentuje się elegancko i profesjonalnie.

Odpowiednio dopasowane do salonu lustro fryzjerskie ma właściwy rozmiar. Najlepiej, jeżeli jest ono jak największe, dzięki czemu lepiej dostrzegamy szczegóły i ogół efektów stylizacji. Dlatego też niektórzy właściciele salonów decydują się na pokrycie całej ściany przy stanowiskach fryzjerskich szklanym panelem. Trzeba jednak mieć na uwadze również konieczność dobrego oświetlenia lustra. W tym przypadku może być to utrudnione, ponieważ niemożliwe staje się umieszczenie punktów świetlnych wokół lustra. Pozostaje więc montaż oświetlenia na suficie, w czym najlepiej sprawdzają się reflektory z regulacją kierunku świecenia. Lustro fryzjerskie powinno poza tym być trwałe, chociaż wiemy, że szkło należy do kruchych materiałów. Dlatego też zapewniamy mu solidne mocowanie, a jeżeli zdecydujemy się na lustro w ramie, to niech będzie ona z wysokiej jakości tworzywa, np. metalu lub drewna.

Małe lusterko, duże możliwości

Często jest niedoceniane, a już grzechem fryzjerskim jest, kiedy brakuje go w salonie. Małe lustro fryzjerskie jest potrzebne i szybko się o tym przekonasz, kiedy klientka zechce zobaczyć swoją fryzurę… z tyłu. Wykorzystanie dwóch luster jest najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem, aby upewnić się, że  z każdej strony włosy wyglądają równie doskonale, jak z przodu. Małe lustro przyda się też w trakcie zabiegów, aby skontrolować np. długość włosów. Ponadto stanowi bardzo ważne wyposażenie mobilnego fryzjera. Trudno jest zabrać ze sobą lustro ścienne, małe z kolei bez problemu zmieści się w torbie.

Do wyboru mamy kilka różnych modeli małych luster. Są w owalnych, okrągłych, kwadratowych i innych geometrycznych kształtach. Mogą mieć jedną rączkę do trzymania, bądź też dwa uchwyty po bokach. Antypoślizgowa powierzchnia ułatwia dobry chwyt i zapobiega wyślizgnięciu się lusterka z dłoni.

Jak nie lustro fryzjerskie, to konsola

Alternatywą dla typowego lustra ściennego jest fryzjerska konsola. To już zdecydowanie mebel, a nie akcesorium. Składa się z lustra w ramie, często też z dodatkowych półek i szuflad, a także blatu i oświetlenia. Wyposażenie zależy od modelu, ale zawsze jest to już prawie kompletne stanowisko pracy fryzjera. Samodzielne lustro fryzjerskie jest bardziej uniwersalne, pozwala tym samym na większą swobodę w dopasowywaniu poszczególnych elementów. Konsola jest już gotowym zestawem, jest droższa, ale jest dobrym wyborem, jeżeli oczekujemy kompletnego wyposażenia bez konieczności samodzielnego aranżowania stanowiska pracy.

Niech po prostu zawiśnie na ścianie i służy klientom Twojego salonu. Powinno pasować do wystroju wnętrza, a na co dzień być czyste i zawsze zadbane. A potem już każda kobieta może zapytać: lustereczko, lustereczko, powiedz przecie…

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *