Konsoleta barberska – jak ją wybrać?

Konsoleta barberska jak ją wybrać?

Konsoleta barberska – jak ją wybrać?

Praktyczna jak facet. Dwufunkcyjna konsoleta barberska

Jesteś barberem? A może dopiero planujesz nim zostać? W Twoim salonie fryzjerskim właściwie znajdzie się miejsce na kącik barberski, ale… masz ograniczone możliwości aranżacyjne? Potrzebna Ci będzie funkcjonalna, ale też elegancka konsoleta barberska. Sprawdzi się w małym salonie i również będzie zgodna z aranżacją wnętrza. W urządzaniu stanowiska barberskiego przyda się pragmatyczne podejście, czyli męski punkt widzenia jest jak najbardziej wskazany. Co powiesz, żeby konsoleta barberska spełniała więcej niż jedną funkcję? To mebel, przy którym wykonasz całą pracę od początku do końca.

Jeden mebel, dwie funkcje

Szczególnie w małych salonach fryzjerskich i barberskich ważna jest wielofunkcyjność poszczególnych mebli. Pomimo że mamy ograniczoną powierzchnię do wykorzystania, to jednak musi się znaleźć na niej wszystko, czego barber i fryzjer potrzebuje w codziennej pracy. Dwufunkcyjna konsoleta barberska doskonale wpisuje się w nowoczesną koncepcję „mniej znaczy więcej”. Składa się z kilku elementów. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy niej blatu, który tym razem uzupełniono o umywalkę do mycia głowy. Nad nią znajduje się lustro, czyli klient może w kilka sekund odwrócić się na fotelu i znaleźć się na stanowisku do strzyżenia i stylizacji. Czy możesz więc wyobrazić sobie bardziej praktyczne rozwiązanie dla swojego małego salonu?

Wielofunkcyjna konsoleta barberska może mieć również dodatkowo półki, szuflady i szafki, w zależności od wybranego modelu. Dzięki temu masz możliwości zrezygnowania z dodatkowych regałów, a nawet pomocników fryzjerskich. Jeżeli zależy Ci na dwóch stanowiskach barberskich, zdecydowanie dobrą opcją będzie dwufunkcyjna konsoleta barberska z dwoma stanowiskami. Połączone ze sobą dwa stanowiska z umywalkami, lustrami, a także z półkami umożliwiają zaaranżowanie salonu i kącika barberskiego, pozwalającego na obsługę jednocześnie dwóch klientów. Nawet w niewielkim salonie jest to możliwe.

Konsoleta barberska musi być też stylowa

Jesteśmy wzrokowcami, lubimy ładne otoczenie i znacznie lepiej czujemy się w modnie zaaranżowanych wnętrzach niż w niczym nie wyróżniających się pomieszczeniach. Dlatego też konsoleta barberska musi nie tylko być praktyczna, ale też odpowiadać aranżacji i stylowi całego wnętrza. Większość salonów barberskich stawia na angielski szyk z minionej epoki lub też amerykańską nonszalancję i charakterną męskość. Dlatego też świetnie sprawdzają się konsolety stylizowane, wykonane z prawdziwego, solidnego drewna z wyraźnie zarysowanym usłojeniem, wygiętymi nogami i szufladami ze zdobionymi frontami, które udekorowane zostały złotymi uchwytami. Ponadto taka konsoleta w barbershopie pięknie prezentuje się w otoczeniu innych drewnianych mebli i skórzanych foteli. Styl retro potęguje złota lub miedziana armatura oraz okrągła i owalna umywalka.

Zdarza się jednak, że konsoleta barberska ma stanąć w nowocześnie urządzonym salonie fryzjerskim, w którym dominuje minimalizm i proste formy. Jest to wnętrze nawiązujące do typowo współczesnych trendów. Znacznie lepiej sprawdzi się w nim konsoleta barberska w jasnych kolorach, może z połyskującymi frontami i armaturą w kolorze srebrnym. Do takiego zestawu pasować będzie lustro bez ramy. Kompromisem pomiędzy tymi dwoma stylami jest konsoleta barberska wsparta na metalowym czarnym stelażu i z blatem imitującym drewno. Konstrukcja jest solidna i wytrzymała, ale wydaje się bardzo prosta, bez zbędnych dodatków. Konsoleta posiada praktyczne półki, mogą być ukryte, aby niespecjalnie przyciągały uwagę. Lustro wspaniale się będzie prezentować, jeżeli zostanie oprawione np. w czarną ramę.

Konsoleta w barbershopie nie musi spełniać tylko jednej funkcji. Potraktuj temat po męsku – praktycznie. Dwie funkcje to dwa razy mniej mebli, a w małych salonach to naprawdę ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *