Modna broda idealnie dopasowana do kształtu twarzy

Modna broda idealnie dopasowana do kształtu twarzy

Modna broda idealnie dopasowana do kształtu twarzy

Modna broda, a zarazem idealnie dopasowana do twarzy. Jak nadać jej odpowiedni kształt?

Stanowisko barberskie w damskim salonie fryzjerskim już nie zaskakuje. Nie wywołują też zdumienia nowo pojawiające się typowo męskie miejsca, w którym każdy ceniący sobie modny wygląd mężczyzna może nadać swojej brodzie i włosom odpowiedni kształt. Fryzjer i barber to osoby, które nie tylko realizują wizje swoich klientów, ale też potrafią im właściwie doradzić. Nie każdemu przecież pasuje długa modna broda, jak również nie wszyscy panowie świetnie wyglądają z dwudniowym zarostem. Musisz być specjalistą, czasem potwierdzić dobry pomysł klienta, a innym razem zaproponować coś znacznie lepszego. Jaka więc modna broda dla tego pana?

Broda a twarz kwadratowa

Twój klient to polski Brad Pitt? Wyraźnie zaznaczona linia szczęki daje Ci duże pole do popisu, jeżeli chodzi o rodzaj zarostu. Twarz jest stosunkowo duża, więc bujna broda może ją jeszcze bardziej powiększyć, jej unikaj. Najlepiej urok pana o takiej twarzy podkreśli modna broda w postaci tzw. koziej bródki. Raczej koncentruj się na centralnej strefie twarzy, aby nieco odwrócić uwagę od kwadratowych policzków. Twój klient jednak zdecydowanie bardziej chciałby mieć brodę pokrywającą podbródek, wąs i całe policzki. Wybierz więc kompromis. Zrealizuj jego wizję, jednak nie tnij brody pod ostrymi kątami. Klient będzie zadowolony, a Ty usatysfakcjonowany bardzo dobrym efektem swojej pracy.

Modna broda a twarz trójkątna

Ostro zakończony podbródek, który dodatkowo jest bardzo mocno zarysowany, podobnie jak policzki u panów z twarzą kwadratową. Uwadze nie umknie również wysokie czoło. Jaka modna broda najlepiej pasuje do twarzy trójkątnej? Na pewno świetnie prezentować się będzie dłuższy zarost o równej długości. Ciekawy efekt osiągniesz też, jeżeli przystrzyżesz ją krótko, wtedy twarz nabierze łagodnych rysów. Chcesz poprawić proporcje twarzy klienta? Zaproponowana mu modna broda niech będzie dłuższa po bokach i w centralnej strefie. Zdecydowanie odradzamy strzyżenia brody w szpic, która jeszcze mocniej wyeksponuje wydłużony podbródek.

Z okrągłą twarzą Leonardo Di Caprio

Wydaje się, że ostre i mocno zarysowane rysy twarzy są bardziej męskie niż delikatne i zaokrąglone. A Leonardo Di Vaprio? Panie uważają go za synonim męskości. Jego twarz jest okrągła, ale zawsze idealnie dopasowany zarost podkreśla największe atuty aktora. Dlatego modna broda to jego znak rozpoznawczy. Mocno konturowany zarost jest w jego przypadku najlepszy, celem jest optyczne wyszczuplenie twarzy. Kozia bródka też jest dobrym rozwiązaniem, najlepiej jeżeli będzie nieco dłuższa. Bujna modna broda? Dlaczego nie?! Na policzkach przytnij zarost krócej, a w centralnej części pozostaw dłuższy.

W kształcie serca

Policzki i czoło zdecydowanie szersze niż linia żuchwy to cechy twarzy w kształcie serca. Takiemu panu uroku doda modna broda równej długości, pełna dowolność, jeżeli chodzi o jej długość. W tym przypadku zarost ma przede wszystkim zmiękczyć linię żuchwy, jednocześnie wydłużając twarz. Dlatego też możesz klientowi doradzić gęstą brodę, będzie prezentować się naprawdę bardzo dobrze.

Brodacz z prostokątną twarzą

Długa i pociągła twarz wymaga optycznego skrócenia, w czym świetnie sprawdza się broda tzw. meszek. To mały, krótki zarost, np. taki dwudniowy. Czy unikać należy brody dłuższej? Niekoniecznie! Jednak wtedy polecamy brodę o równej długości zarówno na policzkach jak też w centralnej strefie. W ten sposób skutecznie zaokrąglimy twarz.
Modna broda uroku doda, prawda! Ale może też pozbawić mężczyzny jego największych atutów. Oceń kształt jego twarzy i zaproponuj najlepszą opcję. Nie zapomnij podkreślić, że tylko zadbana broda jest dodatnim walorem prawdziwego dżentelmena.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *