Prasa fryzjerska. Zainspiruj się!

Prasa fryzjerska. Zainspiruj się!

Prasa fryzjerska. Zainspiruj się!

Prasa fryzjerska, czyli nowości, inspiracje, porady…

Rzemieślnik, artysta, kreator piękna i specjalista od metamorfoz, czyli fryzjer – osoba, która nie tylko wywiązuje się ze swoim obowiązków, ale nieustannie musi doskonalić swój warsztat. Jest bezpośrednio związany z modą, co oznacza, że pozostanie krok za najnowszymi trendami zwiększa ryzyko popełnienia niewybaczalnego faux pas. Szkolenia fryzjerskie, warsztaty i spotkania branżowe to konieczność w tym zawodzie, podobnie jak samodzielne kształcenie i zdobywanie nowej wiedzy. Prasa fryzjerska jest jednym z lepszych źródeł inspiracji i nowości w strzyżeniu, koloryzacji i upięciach. Co dzięki niej zyskasz? Które magazyny są godne Twojej uwagi?

W pracy po godzinach? Czytanie dla przyjemności i z obowiązku

„Rób to, co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować” – to wszechobecne i bardzo rozpowszechnione powiedzenie ma sobie więcej prawdy, niż przeciętny człowiek włosów na głowie. Kiedy coś nam sprawia przyjemność, chcemy nieustannie brać w tym udział, nie patrząc przy tym na wskazówki zegara. Fryzjerstwo, które jest dla Ciebie jednocześnie pracą i pasją, pozwoli Ci pracować po godzinach z ogromną przyjemnością. Wykorzystaj ten czas na czytanie, prasa fryzjerska niech będzie aktywnym towarzyszem Twojej porannej kawy, jak też popołudniowego serialu. Może zastąpi bezcelowe przeglądanie stron internetowych lub podjadanie niezdrowych przekąsek, kiedy spędzasz czas przed telewizorem. Prasa fryzjerska jest dla fryzjera jak podręcznik dla studenta. Warto jednak wspomnieć, że na naukę z podręczników nigdy nie jest za późno. Profesjonalni i doświadczeni fryzjerzy również z nich korzystają. Może Ty też sięgniesz po książkę nasyconą inspirującą wiedzą?

Trendy fryzjerskie w pigułce

Trudno jest nadążyć za zmieniającą się modą. Zaawansowana technologia też nie zwalnia tempa i rozwija się z zawrotną prędkością. Każdego miesiąca w fryzjerstwie pojawiają się nowe możliwości, o których być może już wiedzą Twoje klientki, bez wątpienia nowości dotarły już częściowo do Twojej konkurencji. Ponadto każda pora roku i sezon to inne propozycje stylizacji. Powinieneś o nich wiedzieć, jeżeli chcesz być jednym z pionierów sztuki fryzjerskiej. Prasa fryzjerska dostarcza Ci na bieżąco wszystkich tych informacji. Kolejne wydania ukazują się w cyklu tygodniowym, miesięcznym, bądź też kwartalnym. Jeszcze do niedawna o wszystkim dowiadywałaś się przypadkiem lub z portali internetowych… niestety już po czasie. Prasa fryzjerska przedstawia zawsze trendy i techniki fryzjerskie, zanim jeszcze ukażą się szerszemu gronu społeczeństwa.

Polecana prasa fryzjerska

Zanim staniesz się kolekcjonerkom magazynów branżowych, przeprowadź stosowny research, aby uniknąć nieopłacalnego zakupu. Prasa fryzjerska musi spełniać konkretne kryteria – po pierwsze być aktualna i tworzona przez ekspertów z branży, łączyć najnowsze trendy modowe ze szczegółowymi wskazówkami przeprowadzanie wcześniej niemożliwych do wykonania zabiegów i ostatecznie wiedzę prezentować w formie graficznej i tekstowej. Wśród liderów wydawniczych na wysokiej pozycji uplasowały się Kurier Fryzjerski, Hair Tendy oraz Magazyn Fale loki Koki. Są to polskie magazyny tworzone przez profesjonalistów z zakresu stylizacji, koloryzacji i strzyżenia włosów. Inspirują fryzjerów już od ponad 10 lat, systematycznie dostarczając nowej porcji wiedzy z branży fryzjerskiej. W magazynach fryzjerskich znajdziesz m.in. światowe trendy opracowane przez stylistów, informacje o najnowszych produktach z rynku fryzjersko-kosmetycznego, wywiady z cenionymi fryzjerami, nowe techniki koloryzacji, strzyżenia i pielęgnacji, a także ogłoszenia reklamowe. Wszystkie wymienione tytuły w sprzedaży posiada hurtownia fryzjerska Progress Września.

Prasa fryzjerska to nie jedyne źródło wiedzy i inspiracji. Pomimo wieloletniego doświadczenia korzystaj z podręczników, które nie tylko bazują na podstawach fryzjerstwa. Ale też na bardziej zaawansowanych metodach i technikach pracy. Polecamy szczególnie Podręcznik Nowoczesne Fryzjerstwo, w którym dostępne są informacje na temat chemii fryzjerskiej, technologii i technik fryzjerskich, pracy z główką fryzjerską, farbowania, strzyżenia, rozjaśniania i pielęgnacji. Jeżeli szukasz podręcznika dla początkujących fryzjerów, zainteresuj się Podręcznikiem Nowoczesna Stylizacja polecanym przez Związek Rzemiosła Polskiego, Cech Fryzjerów.
Nie ograniczaj się tylko do znanych Ci technik. Prasa fryzjerska pomoże Ci otworzyć się na to, co nowe, innowacyjne i jeszcze nie do końca odkryte przez fryzjerów. Umiejętności trzeba doskonalić, ale też poszerzać ich zakres, co jest ściśle związane z większą paletą oferowanych usług.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *