Tweed hair… modny wskok w Nowy Rok

Tweed hair... modny wskok w Nowy Rok

Tweed hair… modny wskok w Nowy Rok

Było już Rose Brown Hair, Cream Soda Blond i Mulled Wine Hair, ale początek roku to najlepszy moment na zaprezentowanie najnowszych trendów w modzie. Jeżeli jesteś na bieżąco, to wiesz, że w minionym roku powróciła moda na balayage i pozostajemy w tym klimacie, jednak tym razem w innej, odświeżonej interpretacji. Inspiracji można szukać praktycznie wszędzie, dlaczego więc nie zachwycić się wełnianą tkaniną i to ją wykorzystać do stworzenia nowej koloryzacji? Tak też się stało i pojawiła się technika tweed hair.

Najprawdopodobniej przypadł on kobietom do gustu, skoro zdecydowano się postawić na niego też w 2020 roku. Balayage powrócił do modowych trendów i został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. To technika koloryzacji, polegająca na nakładaniu na włosy farby w kilku odcieniach. Różnica między nimi nie powinna być większa niż 3 tony. W latach 90. była to bardzo modna technika koloryzacji. W ówczesnej wersji jest dzisiaj uważana jednak za nieco przerysowaną. Współcześni styliści stawiają na większą naturalność, skutecznie wykorzystując przy tym tradycyjne techniki farbowania włosów. Dlatego też tweed hair to balayage, ale w odsłonie zdecydowanie bardziej nawiązującej do naszych czasów.

Tweed hair… modny wskok w Nowy Rok

źródło: www.thefashionspot.com

Z efektem wielobarwnej tkaniny

Moda potrafi zaskakiwać, ale jeszcze bardziej szokują źródła inspiracji fryzjerów i stylistów. Były już Chocolate Cake i Honey Blonde, czyli nawiązanie do jedzenia. Tym razem zdecydowano się na tkaniny. Tweed hair można z powodzeniem porównać do struktury tkaniny, która jest ścisła i wielobarwna, podobnie jak samą technikę wykonania, która przypomina nieco szycie. Z całości włosów wybieramy niewielkie pasma, które pokrywamy innym, jaśniejszym odcieniem. Efekt ma być naturalny i delikatny. Ma być to idealny splot, jak w najlepiej skrojonej marynarce. Na włosach pojawiają się kolory ziemi, które pozwalają zachować kontrast, ale bardziej go złagodzić. Tweed hair ma być techniką koloryzacji, która będzie równie dobrze pasowała do blondynek, jak też do brunetek. Sekretem jest łączenie podobnych do siebie kolorów, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają, niczym nici podczas szycia.

Tweed hair, wreszcie naturalny balayage

Tweed hair modna koloryzacja włosów

źródło: www.bellaweb.it

Analizując wszystkie trendy fryzjerskie na 2020 rok, dostrzegamy, że wszystkie mają wspólny mianownik – naturalność. Nawet balayage, który raczej uznawany jest za wyrazistą koloryzację, teraz złagodniał i nabrał subtelniejszego tonu. Jak podkreślają styliści, współczesność to nie miejsce na przerysowany wizerunek, pomimo że bardzo docenia się indywidualizm. W urodzie trzeba podkreślać to, co jest w niej najpiękniejsze, a zmiany mają koncentrować się na atutach, uwydatniać je, a nie zmieniać. Tak jest w przypadku tweed hair, który tworzy efekt ultra naturalny. Taki współczesny balayage świetnie prezentuje się na włosach krótkich i długich. Jest idealny dla kobiet, preferujących rozpuszczone włosy i swobodnie opadające fale i loki. Równie dobrze tweed hair wygląda w klasycznym kucyku i romantycznym warkoczu. Nadaje się doskonale do wszelkiego rodzaju upięć. Włosy w wersji tweed hair zachwycają ponadto blaskiem i świetlistym, metalicznym połyskiem. To powoduje, że wyglądają zdrowo i witalnie.

Tweed hair

Instagram: @locksbylauryn @amy_mangorva @balayagist

Jeżeli planujesz zmiany, to nie czekaj do wiosny. Nie musisz od razu decydować się na „kolorową rewolucję”. Blondynki nie muszą zamieniać się kolorem z brunetkami. Tweed hair to dyskretna, ale bardzo efektowna zmiana. Będzie naturalnie, kobieco i subtelnie.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *