Czarne włosy – dla kogo czarny kolor włosów?

Czarne włosy - dla kogo czarny kolor włosów?

Czarne włosy – dla kogo czarny kolor włosów?

Dochodzą do mnie głosy, że chcesz mieć czarne włosy

Elegancko, nieco tajemniczo, z klasą i z kobiecym urokiem…czarne włosy to wyjątkowo wyrazisty akcent urody płci pięknej, ale czy pasują każdej kobiecie? Mówimy o małej czarnej w kontekście ponadczasowej klasyki, jaką jest czarna sukienka. Powinna więc znaleźć się w szafie wszystkich pań. Z włosami w kolorze mocnego espresso jest jednak inaczej. Zanim zdecydujesz się na zmianę, sprawdź, czy jest to Twój kolor. Z czym wiąże się koloryzacja na czarno? Jak pielęgnować takie włosy?

Czarne włosy dla Ciebie?

Charakterny i mocny kolor wymaga specjalnego podejścia do tematu, więc nie należy bagatelizować jego dominującego temperamentu. Jeżeli masz bardzo jasną karnację, porcelanową cerę, idealnie gładką, bez niedoskonałości, to będzie z Ciebie piękna Królewna Śnieżka z kruczoczarnymi włosami. Doskonale głęboka barwa podkreśli błękitne oczy, co jest jednym z lepszych połączeń, w jakich główną rolę odgrywają czarne włosy. Przy śniadej i oliwkowej cerze polecamy czerń, ale z delikatnym odcieniem brązu. Nieszczególnie dobrze kolor mocnej kawy będzie prezentować się w zestawieniu z cienkimi włosami z tendencją do wypadania i przerzedzania się, ponieważ kontrastuje się wtedy z jasną skórą głowy.

Czarne włosy wyostrzają kontur twarzy i uwypuklają wszelkie niedoskonałości, a także mankamenty w postaci zmarszczek. Nie będą dobrze wyglądały w duecie z jasnymi brwiami. Zatem jeżeli takie masz, a chcesz przyciemnić mocno swoje włosy, zdecydowanie powinnaś postawić na hennę. Warto też zwrócić uwagę na kształt twarzy. Posiadaczki okrągłej przy koloryzacji na czerń jeszcze bardziej ją zaokrąglą. Ponadto czarne włosy nie są też dobrym pomysłem przy większym nosie i spiczastej brodzie.

Wyglądaj w nich dobrze!

Już wiesz, że czarne włosy świetnie pasują do Twojego typu urody, charakteru i oczywiście rodzaju włosów? Doskonale! Zatem teraz dowiesz się, jak powinnaś je nosić, aby wyglądać w nich jeszcze lepiej. Czarne włosy nie mogą zakrywać twarzy, a więc bardzo dobrze prezentują się w różnego rodzaju upięciach czy po prostu końskim ogonie. Mając długie lub średniej długości włosy, zaczesuj je z jednej strony za ucho. Czerń to także idealna opcja dla cięcia typu bob czy innej geometrycznej stylizacji. Jeżeli chcesz dodać fryzurze jeszcze więcej elegancji i szyku, uzupełnij ją o srebrne lub perełkowe spinki. Będziesz błyszczeć!

A co z pielęgnacją?

Należy o niej pomyśleć, zanim jeszcze czerń pokryje wszystkie Twoje kosmyki. Czarne włosy dobrze wyglądają tylko wtedy, kiedy farba jest położona równomiernie. Sprzyjają temu tylko gładkie włosy, dlatego przed koloryzacją należy je wygładzić i odżywić. Używaj więc odżywek np. z jedwabiem o właściwościach silnie nawilżających i nadającym włosom przyjemnej miękkości. Ponadto kluczowe znaczenie przy farbowaniu włosów ma sposób wykonania zabiegu, ale też zastosowane kosmetyki. Domowa koloryzacja bardzo często w takim przypadku skutkuje rozczarowaniem, ponieważ czerń nie należy do najłatwiejszych kolorów. Polecamy oddać się w ręce profesjonalistów, zwracając szczególną uwagę, czy korzystają z farb bez amoniaku. Cechują się większą delikatnością działania, zapewniając przy tym idealnie krycie.

Czarne włosy latem chronimy przed słońcem, ponieważ częsta ekspozycja na promienie UV przyśpiesza utratę pigmentu. Wybieraj szampony, odżywki i maski do włosów farbowanych, które wspierają zachowanie koloru na dłużej. Czerń najlepiej prezentuje się w towarzystwie blasku, dlatego nabłyszczaj swoje włosy oraz regularnie je wygładzaj i nawilżaj. Dodatkowo w kosmetykach pielęgnacyjnych szukaj wspomnianego już jedwabiu, protein, aloesu i keratyny.

Czarne włosy nigdy nie były chwilowym trendem, który przemijał, aby potem powrócić. Były, są i będą na topie, jednak nie wszystkie kobiety powinny poddać się tej modzie. Nie chcemy, żebyś się rozczarowała metamorfozą. Możesz wyglądać w czerni elegancko, z klasą i z pełnym blasku wdziękiem, ale tylko wtedy, kiedy ten kolor dobrze rozumie się z Twoim typem urody.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *