Karbownica do włosów. Karbowane włosy znów na topie

Karbownica do włosów. Karbowane włosy znów na topie

Karbownica do włosów. Karbowane włosy znów na topie

Lubisz podróże w czasie? Świetnie, właśnie masz okazję odbyć kolejną, modową, prawdziwie zwariowaną, do lat 90-tych. To wtedy trendy fryzjerskie zdominowały karbowane włosy. Noszono je na wiele sposobów, oczywiście rozpuszczone, w artystycznym nieładzie, im bardziej puszyste, tym lepszy efekt, ale też w wersji ujarzmionej, w końskim ogonie i grubym warkoczu. Karbownica do włosów znajdowała się na wyposażeniu każdej fashionistki i salonu fryzjerskiego. I tak oto karbowane fryzury powracają, a zatem karbownica do włosów ma znowu swoje 5 minut.

Karbowane włosy symbolem lat 90-tych

A właściwie przełomu lat 80-tych i 90-tych, wtedy to kobiety wariowały na ich punkcie. Karbownica do włosów była niczym dzisiaj prostownica, jednak współczesne gładkie uczesania nie były wtedy na topie. To falowane fryzury wiodły prym. Podobnie jak neony i ortalionowe dresy moda na nie przeminęła i trafiły na listę kiczowatych symboli minionych czasów. Nie pożegnano się jednak z nimi na zawsze. Styliści i projektanci dokładają wszelkich starań, aby przywrócić im dawną dobrą sławę. Tamtejsze czasy należały do tych bardziej burzliwych w Europie, co dostrzega się też w modzie. Stylizacje były kolorowe, pełne sprzeczności, wyróżniające się i nieuznające żadnych zasad. Pełna dowolność i swoboda. Może warto jest jednak dać szanse temu szaleństwu? Karbownica do włosów już znajduje coraz więcej zwolenniczek.

Jak to zrobić najlepiej?

Czyli jak pokarbować włosy, aby nie wyglądały na wymęczone i zbyt bardzo napuszone? Przyda się z pewnością karbownica do włosów, która najlepiej poradzi sobie z tym zadaniem. Najpierw włączamy urządzenie i rozgrzewamy, nic prostszego. Następnie dzielimy włosy na pasma i przykładamy płytki na całej ich długości, zaciskając je i przytrzymując na kilka sekund. Karbownica do włosów, podobnie jak prostownica, pracuje przy wysokiej temperaturze. Jak wiadomo, nie sprzyja ona kondycji naszych włosów, dlatego nie najlepszym pomysłem jest odkurzanie starej karbownicy, a zakup nowej, wykonanej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ponadto przed zabiegiem pokrywamy włosy specjalnym preparatem, który chroni włosy przed skutkami kontaktu z wysoką temperaturą. Doskonale sprawdzi się m.in. lotion Kosswell Protective Keratine, w którego składzie zawarte zostały proteiny pszenicy i kreatyna. Przed karbowaniem włosów, należy je równomiernie pokryć kosmetykiem. Masz dzięki temu pewność, że pozostaną lśniące, a wysoka temperatura nie wyrządzi szkód ich strukturze.

Karbownica przeznaczona jest do każdej długości włosów. Używając karbownicy Valera Volumissima podniesiesz włosy od nasady i dodasz całej fryzurze nieco objętości. Natomiast Valera Silhouette doda przede wszystkim objętości, ale także tekstury, która często jest konieczna przy wszelkiego rodzaju upięciach. Przy pomocy karbownicy możesz pofalować włosy, pozostawiają je rozpuszczone lub podpinając modnymi ostatnio dużymi spinkami z perełkami. Karbowane włosy upnij w kok, koński ogon lub warkocz, dzięki czemu stworzysz niestandardową fryzurę na co dzień i na wielkie wyjście.

Karbownica do włosów – jaka najlepsza?

Dobra karbownica do włosów musi przede wszystkim mieć wysokiej jakości płytki. Najlepsze będą płytki ceramiczne. Wyróżniają się wytrzymałością oraz wykazują zdolność do równomiernego nagrzewania. To oznacza, że ciepło jest rozprowadzane równomiernie na całej długości pasma włosów. Karbownica do włosów z ceramicznymi płytkami będzie również nagrzewać się szybciej. To oznacza, że nawet w porannym pośpiechu wykonasz efektowną fryzurę. Ich dużą zaletą jest brak ryzyka przypalenia włosów, przytrzymując karbownicę dłużej w jednym miejscu. Włosy nie przyklejają się też do ceramicznych płytek, co znacznie ułatwia karbowanie. Ciekawą alternatywą dla typowej karbownicy będzie urządzenie z wymiennymi płytkami, wśród których są te do prostowania i falowania włosów. Sprawdź koniecznie, czy istnieje możliwość regulacji temperatury. Każde włosy są inne i wymagają indywidualnego podejścia.

Karbownica do włosów tym razem pozostanie z nami na dłużej? Karbowane włosy będą ponownie z dumą noszone przy mniej i bardziej odważnych stylizacjach? Czas pokaże! Jednak teraz na pewno przeżywają swoje odrodzenie.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *