Profesjonalne przekłuwanie uszu

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Profesjonalne przekłuwanie uszu

Ozdabianie ciała różnego rodzaju biżuterią znane jest ludzkości od zamierzchłych czasów. Już w starożytnym Egipcie przekłuwanie uszu i innych części twarzy, jak np. nos było popularne wśród wielkich faraonów. Początkowo mężczyźni wieloma ozdobami pokazywali swój status społeczny i górowanie nad innymi. Z czasem jednak panowie zaczęli odchodzić od dużej ilości biżuterii, w tym kolczyków, która przestała być dla nich męska. Pałeczkę natomiast przejęły kobiety, które lubują się w różnego rodzaju błyskotkach i chętnie przekłuwają sobie uszy. A czy w XXI wieku przekłuwanie uszu jest nadal trendy? Kiedy przekłuć sobie uszy i czy warto udać się do kosmetyczki z małym dzieckiem?

Przekłuwanie uszu dzieciom, tak czy nie?

Jeszcze kilka lat wstecz przekłuwanie uszu bardzo małym dzieciom, 3-4 miesięcznym było na porządku dziennym. Nikt nie zastanawiał się nad ewentualnymi skutkami negatywnymi przerwaniami tkanki ciągłej w tak młodym organizmie. Im wcześniej tym lepiej, tak małe dziecko nie pamiętało bólu i strachu w trakcie i po całym procesie, a po kilku latach samo cieszyło się z małych świecidełek. W chwili obecnej duża część matek odchodzi natomiast od przekłuwania uszu swoim malutkim córeczkom i odkłada to o kilka lat. Również wiele kosmetyczek czy piercerów odmawia wykonania zabiegu niemowlakom. Dlaczego? Głównie ze względu na nieświadomość i niewiedzę dzieci o tym co się z nimi dzieje, czasami również na podejście matek do całego procederu. Od kilku lat większość osób zainteresowanych piercingiem wyznaje zasadę, aby decyzję o przekłuwaniu uszu, czy później innych części ciała, podejmować w miarę świadomie i z przekonaniem o swoich zamiarach.

Kiedy udać się na przekłucie uszu z dzieckiem?

Nie istnieją medyczne przeciwwskazania do przekłuwania uszu dzieciom w wieku niemowlęcym, raczej wynikają one z czysto ideologicznych pobudek. Mimo wszystko optymalny czas na udanie się z córką do salonu kosmetycznego czy studia piercingu to około 4-5 rok życia. Dziecko powinno być świadome co stanie się z jego ciałem i czego może się spodziewać podczas zabiegu. Małe dziewczynki widząc kolorowe, świecące kolczyki na uszach swoich koleżanek często naciskają na swoje mamy, a one nierzadko ulegają. Przed zapisem warto pokazać dziecku jak wygląda taki zabieg, zapoznać je z wybraną metodą przekłucia i zaznajomić z przyrządami już na miejscu. Pamiętajmy, że coś co znamy jest zdecydowanie mniej straszne!

Jak powinno wyglądać profesjonalne przekłuwanie uszu

Jedną z najbardziej popularnych metod przekłuwania uszu w salonach kosmetycznych czy gabinetach piercingu jest używanie pistoletu. Głównymi aspektami przemawiającymi na plus jest przede wszystkim szybkość całego zabiegu. Wymaga natomiast dużej precyzji i skupienia od osoby przekłuwającej uszy. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić dokładny wywiad z klientem, wybrać wymarzony wzór kolczyka, ale najważniejsze jest określenie miejsca wkłucia. To jak dokładnie przyjrzymy się klientowi, symetryczności twarzy i wielkości płatków uszu będzie rzutować na ostateczny wygląd. Po oznaczeniu miejsc wkłucia można przystąpić do działania. Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych pistoletów do przekłuwania uszu jest system Caflon, w całości sterylny i bezpieczny.

Profesjonalne przekłuwanie uszu pistoletem Caflon Blu

Dużym atutem pistoletu do przekłuwania uszu Calfon Blu jest intuicyjność użytkowania. Urządzenie nie jest skomplikowane i przy odrobinie wprawy można nim wykonać idealne przekłucie. Wykonanie kilku prostych czynności przy użyciu aparatu Caflon skutkuje w pełni higienicznym i sterylnym przekłuciem uszu. W przypadku przekłuwania uszu dzieciom na plus zdecydowanie przemawia szybkość całego zabiegu, co z jednej strony jest bezpieczne, a drugiej niemalże bezbolesne.

bezbolesne przekłuwanie uszu - kolczyki caflonPielęgnacja i odpowiedzialność po zabiegu przekłuwania uszu

Po przekłuciu uszu przez profesjonalną kosmetyczkę, która w bezpiecznych warunkach wykona zabieg niezwykle ważna jest pielęgnacja w domu. Miejsce wkłucia może boleć i puchnąć przez kilka dni, a w skrajnych przypadkach nawet kilka tygodni. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja i kontrolowanie. Po pierwsze należy wybrać kolczyki wysokiej jakości, ze stali chirurgicznej nieniklowanej, która nie uczuli dodatkowo skóry. Warto wiedzieć, że wkładów użytych do przekłucia nie wolno pod żadnym pozorem wyjmować przed całkowitym wygojeniem. Jeśli już dotykamy kolczyków czy miejsca wkłucia róbmy to czystymi, zdezynfekowanymi rękami. Nie zaszkodzi również 1-2 razy dziennie przemywać rany specjalnym środkiem odkażającym, który zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom. W skrajnych przypadkach jeśli dojdzie do zakażenia, bądź miejsce przekłucia nie będzie chciało się goić należy bezwzględnie udać się na konsultację do lekarza.

Kolczyki do przekłuwania uszu

Udostępnij ten post

Comment (1)

  • Z Sącza Reply

    Świetnie, ze piszesz o swoim podejściu do tematu przekłuwania uszu! mam podobne zdanie
    Zastanawiam się, jakie ma znaczenie, czy uszy przekłuwa się u kosmetyczki czy u piercera. Czytałam opinie, ze pistolet nie jest właściwym urządzeniem i to właśnie profesjonalne zakłady piercingu są właściwym miejscem. To prawda?

    12 maja 2021 at 09:54

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *