Ochrona włosów przed słońcem

Ochrona włosów przed słońcem – tylko sprawdzona strategia pielęgnacji włośów latem

Ochrona włosów przed słońcem

Wakacje w pełni i chciałoby się wykrzyczeć „chwilo trwaj”. Zaraz jednak przeminą i wrócimy do swojej codzienności. Bardzo często słoneczne kąpiele pozostawiają po sobie niechciane pamiątki na włosach. O ile bardzo lubimy letnią opaleniznę, o tyle w suchych włosach już nam nie do twarzy. Podczas wakacji ochrona włosów przed słońcem to podstawa, o której zapominamy w ferworze radości, beztroski i zabawy. Nie musisz jednak przez kolejne tygodnie walczyć o ich dobrą kondycję, często niestety z marnym efektem. Zadbaj o nie na co dzień, w trakcie wakacji.

Częste, ale delikatne mycie

O myciu włosy krążą bardzo sprzeczne legendy. Są zwolennicy ich codziennego mycia, a także Ci, którzy stanowczo mówią „nie” częstemu traktowaniu ich szamponem i wodą. (Przeczytaj także wpis o prawidłowym myciu włosów). Ochrona włosów przed słońcem związana jest jednak bezpośrednio z usuwaniem z nich zanieczyszczeń, chloru i soli morskiej. Jeżeli tak pozostawimy je na słońcu, możemy być pewne, że nie odwdzięczą się pięknym blaskiem. Myj włosy po każdej kąpieli w morzu i basenie. Miej na uwadze, że latem skóra głowy bardziej się poci, co też jest dobrym pretekstem, aby myć włosy częściej. Wybieraj szampony delikatne, bez SLS i parabenów, unikniesz w ten sposób nieprzyjemnych podrażnień.

Ochrona włosów przed słońcem z filtrami UV

Najlepszym lekiem na każde zło jest zapobieganie. Stosujemy więc profilaktyczną strategię i w celu ochrony włosów przed słońcem sięgamy po dodatkowe kosmetyki z filtrami UV. Są one najczęściej w postaci sprayów np. Artistique Suncare UV Protection Spray, które bardzo łatwo równomiernie aplikuje się na całą powierzchnię włosów. Zawierają filtry mineralne i naturalne, do których zaliczamy aloes, wyciąg z zielonej herbaty, rumianek, olej z orzechów laskowych i masło shea. Nakładaj kosmetyk zawsze przed wyjściem na słońce, powtarzaj również w trakcie dłuższego przebywania na zewnątrz.

Ochrona włosów przed słońcem - Artistique Suncare
Modne nakrycie głowy jest jednym z lepszych sposobów na ochronę włosów przed słońcem

Do ich noszenia namawiamy dzieci, przekonując je, jak skutecznie chronią głowę przed skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego. Czy jednak same też z nich korzystamy? Ochrona włosów przed słońcem to również noszenie nakrycia głowy, które wcale nie musi kojarzyć się z niemodną stylizacją. Kapelusz słomiany z dużym rondlem, czapka z daszkiem z pastelowym kolorze czy kolorowa chusta zawiązana w turban to hity ostatnich sezonów. Będziesz nie tylko reprezentowała aktualne trendy, ale również ograniczysz promieniom słonecznym dostęp do Twoich włosów.

Upinaj efektownie

Kolejnym skutecznym patentem na ochronę włosów przed słońcem jest ich upinanie. Najlepiej sprawdzają się luźne koki oraz warkocze. Włosy dzięki temu są mniej podatne na działanie słońca, ale również się nie plączą, nie łamią i mniej wypadają. Ponadto jest to wygodny i praktyczny sposób, aby uniknąć nadmiernej potliwości skóry głowy oraz karku. Na pewno w takiej fryzurze poczujesz ulgę na plaży, w biurze, na spacerze i podczas zakupów.

Po odpoczynku czas na odżywienie

Kiedy już wrócić z urlopu, zafunduj swoim włosom odżywcze SPA. W trakcie wyjazdu nie miałaś zapewne czasu na nakładanie maski czy odżywki, a ograniczałaś się do podstawowych zaleceń w kwestii ochrony włosów przed słońcem. Teraz nadszedł moment, kiedy powinno się je odżywić i dogłębnie nawilżyć. Tego im właśnie trzeba! Wykorzystaj do tego maskę regeneracyjną, odżywkę z witaminami i wyciągami roślinnymi, a także oleje, które świetnie sprawdzają się szczególnie na przesuszone końcówki.

Włosy na wakacjach nie mają lekko. Przed nimi trudy codziennego obcowania ze słońcem, a do tego jeszcze sól morska i chlor. Chyba nie chcesz ich pozostawić samych na tym wymagającym polu bitwy? Niech te wakacje będą przyjemnością również dla nich.

Udostępnij ten post

Comment (1)

  • Dorota Reply

    Bardzo przydatne porady 🙂

    16 lipca 2020 at 11:55

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *